Reklama
Rozwiń

Wynajem loży VIP na stadionie nie jest kosztem podatkowym

Wydatki ponoszone na wynajęcie loży VIP nie są niezbędne do realizacji spotkań biznesowych. Ponadto służą budowaniu relacji z klientami i wywoływaniu jak najlepszego wrażenia przy reprezentowaniu spółki i kreowania jej właściwego wizerunku na zewnątrz, co stanowi działania o charakterze reprezentacyjnym.

Aktualizacja: 06.12.2021 12:08 Publikacja: 05.12.2021 07:26

Wynajem loży VIP na stadionie nie jest kosztem podatkowym

Foto: Adobe Stock

Tak wynika z interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 24 sierpnia 2021 r. (0111-KDIB1-1.4010.2243.2021.1.NL).

Podatnik (dalej: spółka) w ramach działalności gospodarczej wynajmuje lożę na stadionie miejskim. Na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy spółką a dzierżawcą stadionu (dalej: klub) spółka ma prawo do: używania loży, dostępu do miejsc parkingowych, obsługi kelnerskiej oraz reklamy spółki na stadionie. Spółka może korzystać z loży w dni robocze oraz w trakcie rozgrywania meczów piłki nożnej organizowanych przez klub jako impreza masowa. Zgodnie z porozumieniem, wynajem loży służy organizowaniu przez spółkę szkoleń, spotkań i innych wydarzeń, w których biorą udział zarówno kontrahenci spółki, jak i pracownicy. Zdaniem spółki, miejsce zostało przez nią wybrane w celu zapewnienia pracownikom oraz kontrahentom komfortu spotkań oraz ze względu na zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego, wynikającego z przeciwdziałania rozprzestrzeniania się Covid-19.

Pozostało jeszcze 83% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Podatki, Księgowość i Rachunkowość
Jak rozliczyć VAT od opłat pobieranych przez serwis internetowy
Podatki, Księgowość i Rachunkowość
Julita Karaś-Gasparska: Praca cudzoziemca na nowych zasadach
Podatki, Księgowość i Rachunkowość
PESEL obywatela Ukrainy nie decyduje o jego rezydencji podatkowej
Podatki, Księgowość i Rachunkowość
Rezerwy pracownicze w świetle MSR 19 i polskich przepisów
Podatki, Księgowość i Rachunkowość
Usługi niematerialne. NSA uznał, że „duch przepisów” jest ponad literą prawa