Reklama
Rozwiń

Przychody z tytułu realizacji umów wieloelementowych

Jeśli zawarta umowa może być zakwalifikowana jako wieloelementowa, to w myśl standardu istnieje konieczność odrębnej analizy każdej pozycji zawartej w umowie w celu jej odrębnego rozważenia pod kątem rozpoznania rodzaju przychodu oraz momentu ujęcia w księgach.

Publikacja: 07.06.2023 02:00

Przychody z tytułu realizacji umów wieloelementowych

Foto: Adobe Stock

Opublikowany w Dzienniku Urzędowym Ministerstwa Finansów 29 lipca 2022 r. nowy KSR 15 po raz pierwszy, zgodnie z zaleceniami Komitetu Standardów Rachunkowości, obowiązywać będzie do sprawozdań finansowych sporządzonych za rok obrotowy rozpoczynający się 1 stycznia 2023 r. Jednostki miały możliwość zaimplementowania go wcześniej, po uprzednim ujawnieniu tego faktu we wprowadzeniu do sprawozdania finansowego.

W myśl KSR 7 stosowanie Krajowych Standardów Rachunkowości nie jest obligatoryjne, jednak ich rozwiązania uznaje się za zapewniające rzetelne i jasne przedstawienie sytuacji majątkowej i finansowej danego podmiotu. Jednostki, które zobowiązują się do stosowania KSR, ale jeszcze nie rozpoczęły jego stosowania, przed jego wdrożeniem, są zobligowane do przeanalizowania istotnych umów w obrębie swojej działalności operacyjnej pod kątem identyfikacji umów wieloelementowych.

Pozostało jeszcze 90% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Podatki, Księgowość i Rachunkowość
Jak rozliczyć VAT od opłat pobieranych przez serwis internetowy
Podatki, Księgowość i Rachunkowość
Julita Karaś-Gasparska: Praca cudzoziemca na nowych zasadach
Podatki, Księgowość i Rachunkowość
PESEL obywatela Ukrainy nie decyduje o jego rezydencji podatkowej
Podatki, Księgowość i Rachunkowość
Rezerwy pracownicze w świetle MSR 19 i polskich przepisów
Podatki, Księgowość i Rachunkowość
Usługi niematerialne. NSA uznał, że „duch przepisów” jest ponad literą prawa