Aktualizacja: 04.04.2025 05:29 Publikacja: 18.11.2024 05:40
Foto: Adobe Stock
W każdym sporze pomiędzy organami podatkowymi a podatnikiem kluczowy dla obu stron jest moment, kiedy skarbówka może żądać zapłaty zaległości podatkowej. Co do zasady bowiem Skarb Państwa może dochodzić wykonania zobowiązania na podstawie decyzji ostatecznej, czyli takiej, od której nie przysługuje podatnikowi zwykły środek zaskarżenia. Przepisy podatkowe przewidują jednak w tym zakresie pewne odstępstwa, które mają na celu zabezpieczenie interesu fiskusa. W określonych przypadkach organy podatkowe mogą nadać decyzji nieostatecznej rygor natychmiastowej wykonalności, co sprawia, że zobowiązanie określone przez organ staje się wymagalne zanim zakończy się procedowanie sprawy przed organami podatkowymi. Kiedy organ podatkowy może posłużyć się tą instytucją i czy zawsze dzieje się to tylko w uzasadnionych przypadkach?
Od 1 kwietnia br. podmioty wpisane do rejestru przedsiębiorców KRS muszą w korespondencji z organami publicznymi...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Sądy potwierdzają, że faktura wystawiona przed faktycznym wykonaniem usługi lub dostawą towaru, ale dokumentując...
Od 1 stycznia mali i średni przedsiębiorcy mający siedzibę w Polsce mogą korzystać ze zwolnienia podmiotowego z...
Jeżeli za usługi agroturystki (bez wyżywienia), świadczone dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej, r...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Transakcje finansowe między podmiotami powiązanymi niezmiennie budzą wątpliwości. Ich źródłem jest m.in. obowiąz...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas