Aktualizacja: 08.05.2020 10:04 Publikacja: 10.05.2020 00:01
Foto: Adobe Stock
Tak wynika z wydanej 15 kwietnia 2020 r. interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (0111-KDIB1-2.4010.43. 2020.2.MS).
Z wnioskiem o interpretację wystąpiła polska spółka akcyjna prowadząca działalność w zakresie inżynierii otworów wiertniczych. Wnioskodawca zawarł umowę o realizację projektu badawczego z niemieckim wykonawcą. Celem projektu miało być zweryfikowanie możliwości zastosowania technologii posiadanej przez wykonawcę do prac wykonywanych przez spółkę za pomocą posiadanych przez nią urządzeń i ewentualne przełożenie wykorzystania technologii m.in. na redukcję emisji spalin. Prace miały objąć w szczególności opracowanie koncepcji, analizę kosztów i korzyści, studium wykonalności, dostarczenie i instalację sprzętu, udzielenie licencji na korzystanie z oprogramowania należącego do wykonawcy, zbieranie danych i ich ocenę. Po zakończeniu projektu wykonawca przeniesie na spółkę prawo własności do zainstalowanego sprzętu oraz majątkowe prawa autorskie do raportu końcowego powstałego w wyniku realizacji projektu.
Aby wesprzeć wybraną organizację, wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym jej numer KRS i określić kwotę, jaką ch...
Do podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług wlicza się również inne podatki, takie jak podatek dochod...
Spółki mogą zaliczyć do kosztów podatkowych CIT hipotetyczne koszty pozyskania kapitału zewnętrznego, jeśli źród...
Aby ustalić zobowiązanie podatkowe PIT za 2024 r., konieczne może być skorygowanie przychodów i kosztów podatkow...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Utrata przez aktywa zdolności do generowania korzyści ekonomicznych wymaga dokonania odpisu aktualizującego wart...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas