Aktualizacja: 19.01.2020 17:33 Publikacja: 19.01.2020 00:01
Foto: AdobeStock
Tak wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 20 listopada 2019 r. (S-ILPP1/4512-1-201/16/19-S/MC).
Wnioskodawca (niebędący zarejestrowanym podatnikiem VAT) oraz przyszły wspólnik spółki jawnej, którą zamierzali razem założyć, otrzymali tytułem darowizny od rodziców do majątku osobistego prawa do znaku słowno-graficznego (dalej: znak). Na skutek ww. darowizny wnioskodawca i przyszły wspólnik spółki jawnej stali się współwłaścicielami praw do znaku w równych częściach. Znak stanowił majątek prywatny wnioskodawcy, z którego nie czerpał dotychczas korzyści majątkowych. Wnioskodawca planował wnieść tytułem wkładu niepieniężnego (aport) do spółki jawnej prawa ochronne do zarejestrowanego znaku, który miał być wykorzystywany przez tę spółkę do celów prowadzonej przez nią pozarolniczej działalności gospodarczej, w szczególności stanowić przedmiot umowy licencyjnej z podmiotami gospodarczymi. Zdaniem wnioskodawcy, wniesienie do spółki jawnej z jego majątku osobistego wkładu niepieniężnego w postaci posiadanego udziału w prawach ochronnych do znaku towarowego, nie stanowiło czynności podlegającej VAT.
Aby wesprzeć wybraną organizację, wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym jej numer KRS i określić kwotę, jaką ch...
Do podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług wlicza się również inne podatki, takie jak podatek dochod...
Spółki mogą zaliczyć do kosztów podatkowych CIT hipotetyczne koszty pozyskania kapitału zewnętrznego, jeśli źród...
Aby ustalić zobowiązanie podatkowe PIT za 2024 r., konieczne może być skorygowanie przychodów i kosztów podatkow...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Utrata przez aktywa zdolności do generowania korzyści ekonomicznych wymaga dokonania odpisu aktualizującego wart...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas