Aktualizacja: 04.10.2017 06:20 Publikacja: 04.10.2017 06:20
Foto: Adobe Stock
Taki wniosek płynie z interpretacji indywidualnej Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 1 sierpnia 2017 r. (0113- -KDIPT2-3.4011.120.2017. 1.PW).
W celu uczestnictwa w projektach międzynarodowych polskie stowarzyszenie, na zlecenie Komisji Europejskiej, będzie opracowywać nowy program w zakresie bezpieczeństwa i wsparcia obszarów morskich oraz żeglugi. W tym celu do współpracy zostaną zaangażowane osoby uznawane na podstawie przepisów ustawy o PIT za nierezydentów podatkowych, które będą zawierać ze stowarzyszeniem umowy zlecenie lub umowy o dzieło. Za wykonanie przedmiotowych usług będzie im przysługiwać wynagrodzenie wypłacane na podstawie przepracowanych „dniówek" lub w zryczałtowanej kwocie, a ponadto będzie im przysługiwać refundacja tzw. „kosztów zwrotnych", takich jak diety, zakwaterowanie, zwrot kosztów dojazdów, tłumaczeń, najmu biura za granicą czy organizacji warsztatów. Istotne jest, że zakontraktowane usługi będą wykonywane poza terytorium RP, a zaangażowane w nie osoby zagraniczne mają miejsce zamieszkania w kraju, z którym Polska nie podpisała umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania.
Skarbówka jest skuteczniejsza w wykrywaniu fałszywych faktur, ale ma jeszcze sporo do zrobienia w zwalczaniu fiskalnych oszustw.
Gdy pracodawca zwraca pracownikowi koszty służbowego przejazdu taksówką, to co do zasady powstaje u niego przychód ze stosunku pracy opodatkowany PIT – uznał Naczelny Sąd Administracyjny.
Przepisu, który przerwał możliwość rozpoczętej amortyzacji podatkowej, nie da się pogodzić z konstytucyjną zasadą ochrony interesów w toku.
W uchwalonej przez Sejm noweli do ustawy o podatkach i opłatach lokalnych na nowo zdefiniowano budowle.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Ministerstwo Finansów poinformowało o odroczeniu obowiązku integracji kas rejestrujących z terminalami do końca marca 2025 r. Docelowo obowiązek ten ma zostać zniesiony.
Gdy pracodawca zwraca pracownikowi koszty służbowego przejazdu taksówką, to co do zasady powstaje u niego przychód ze stosunku pracy opodatkowany PIT – uznał Naczelny Sąd Administracyjny.
Firma może rozliczyć w podatkowych kosztach dopłaty do kart na zajęcia sportowe dla pracowników.
Co dziś nowego w prawie i gospodarce? Co opublikowano w Dzienniku Ustaw, jakie akty prawne wchodzą w życie, jakie ważne interpretacje wydały sądy, co ogłosił GUS, a co zapowiedział rząd? Oto subiektywne kalendarium dla profesjonalistów.
Przepisu, który przerwał możliwość rozpoczętej amortyzacji podatkowej, nie da się pogodzić z konstytucyjną zasadą ochrony interesów w toku.
Jeżeli na każdym etapie procedowania projektu w sprawie wolnej Wigilii zostałyby wykorzystane maksymalne terminy to nie ma szans na przyjęcie przepisów przed świętami.
Proponowane przez rząd zmiany w składce zdrowotnej na 2026 r. są niekorzystne dla przedsiębiorców, którzy rozliczają się ryczałtem i mają wysokie przychody. Może na nich stracić 131 tys. firm.
Osoba oddająca krew otrzymuje tytuł Honorowego Dawcy Krwi, a wraz z nim listę przywilejów. Do Sejmu wpłynęła petycja, która proponuje jej rozszerzenie. Na co aktualnie mogą liczyć krwiodawcy?
Teorie spiskowe o szczepieniach wciąż mają się w Polsce dobrze. Problem w tym, że unikający szczepień naraża nie tylko siebie. Czy szef może kazać się zaszczepić?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas