Aktualizacja: 13.06.2017 09:11 Publikacja: 13.06.2017 09:11
Foto: 123RF
– Należy zauważyć, że wyposażenie służące do korzystania z myjni służą do innego celu niż budowla myjni, wykonane są w innej technice, nie są wynikiem robót budowlanych– stwierdza w niedawnym wyroku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim.
Spór pomiędzy przedsiębiorcą i gminą dotyczył opodatkowania bezdotykowej myjni samochodowej. Firma zapytała gminę, czy obiekt ten jest budowlą i czy opodatkowaniu podlega część budowlana myjni, bez wyposażenia techniczno-technologicznego. W skład tego ostatniego wchodzi system sterowania, pompy, zawory, osprzęt elektryczny, szczotki, dysze itd. Kwalifikacja tych właśnie elementów poróżniła przedsiębiorcę i gminę. Gmina uznała, że części budowlane myjni i pozostałe elementy stanowiące wyposażenie są łącznie kompletnym obiektem stanowiącym całość techniczno-użytkową wraz z instalacjami i urządzeniami. W konsekwencji jako całość polegają opodatkowaniu według stawek stosowanych do budowli, tj. maksymalnie 2 proc. rocznie od wartości tych obiektów.
Przedsiębiorca nie zaliczy do kosztów uzyskania przychodów wydatków na wyżywienie, leczenie i wyposażenie psa pi...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Jeśli przedsiębiorca potrzebuje do działalności rzeczy chroniących go przed różnymi zagrożeniami, może zaliczyć...
Choć do uruchomienia KSeF pozostało jeszcze dziewięć miesięcy, to eksperci radzą: przygotowania warto rozpocząć...
Zwolnienie z cła i VAT towarów przeznaczonych do nieodpłatnego udostępniania osobom uciekającym przed agresją Ro...
Umorzenie postępowania karnego skarbowego z powodu braku znamion czynu zabronionego może stanowić przesłankę świ...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas