Reklama
Rozwiń

Przedsiębiorca odliczy wydatki na odzież bez logo firmy

Sportowy strój i buty to ubrania służbowe trenera fitness prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą. Dlatego wydatki na ich zakup są kosztami uzyskania przychodu.

Aktualizacja: 16.10.2016 15:53 Publikacja: 16.10.2016 08:18

Przedsiębiorca odliczy wydatki na odzież bez logo firmy

Foto: www.sxc.hu

Profesjonalny instruktor odliczy wydatki na nabycie odzieży, obuwia i sprzętu sportowego oraz na karnety do klubu sportowego dla siebie i klientów. Tak uznała Izba Skarbowa w Katowicach w interpretacji z 30 września 2016 r. (IBPB-1-1/4511-381/16-3/BK). Izba rozpatrywała pytania przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie usług związanych z poprawą kondycji fizycznej. Podatnik oferuje klientom treningi personalne, udziela konsultacji żywieniowych, tworzy plany treningowe oraz przygotowuje podopiecznych do udziałów w zawodach sportowych. Ponosi w związku z tym wiele wydatków, od profesjonalnej odzieży, po sprzęt i bilety wstępu do klubów sportowych. Jak napisał, na potrzeby prowadzonej działalności kupuje specjalistyczne obuwie sportowe, takie jak buty biegowe, kolarskie, narciarskie, snowboardowe oraz odzież: koszulki, spodnie, stroje kolarskie, pływackie, kurtki sportowe i kurtki zimowe na stok. Nabywa także sprzęt fitness: maty, ciężarki, piłki gimnastyczne, gumy, inne akcesoria fitness, rowery sportowe – górskie, szosowe, narty, deski snowboardowe, płetwy pływackie, akcesoria do urozmaicenia i prowadzenia specjalistycznych treningów pływackich, np. deski pływackie i inne.

Pozostało jeszcze 90% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Podatki
Piwo w kosztach firmy? Tylko bezalkoholowe
Podatki
Jak nie ma usługi, to nie będzie podatku. Ważny wyrok ws. VAT
Podatki
Sprzątanie po Polskim Ładzie. Na tę zmianę czekają spółki. Czy TSUE pomoże?
Podatki
Podatkowa deregulacja: kontrola potrwa zbyt długo, odsetek nie będzie
Podatki
Uwaga, firmy - MF opublikowało dokumentację API KSeF 2.0