Aktualizacja: 14.09.2021 07:10 Publikacja: 14.09.2021 07:10
Foto: Adobe Stock
Przedsiębiorcom handlującym z Wielką Brytanią po brexicie mogłoby się wydawać, że oprócz konieczności odpraw celnych towarów nie będzie barier dla takiej działalności. Okazuje się jednak, że pojawiły się problemy z rozliczaniem VAT zapłaconego w Zjednoczonym Królestwie przez polskie firmy.
Wielu brytyjskich odbiorców towarów z Polski wciąż domaga się dostaw „pod drzwi" bez zajmowania się formalnościami celnymi. Jak zauważa Aleksandra Kalinowska, doradca podatkowy i partner w kancelarii Andersen, odprawami na cle zajmują się polscy dostawcy i w tym celu rejestrują się w Wielkiej Brytanii dla celów cła i VAT. – Niestety, o ile do niedawna rozliczanie zapłaconego tam VAT wyglądało analogicznie jak w przypadku innych krajów UE, o tyle po brexicie pojawiają się kłopoty z traktowaniem brytyjskiego VAT jako przychodu dla celów rozliczania podatków dochodowych – zauważa ekspertka.
Rząd przyjął pakiet przepisów o Krajowym Systemie e-Faktur. Są w nim kolejne zmiany, a firmy mają coraz mniej cz...
Gdy fiskus zabezpiecza wykonanie zobowiązania podatkowego, może wręczyć stosowny dokument pełnomocnikowi podatni...
Wydatki na zdobycie uprawnień zawodowych przez aplikanta są podatkowym kosztem zatrudniającej go kancelarii. Fis...
Rośnie liczba kontroli celno-skarbowych. W 2024 r. stanowiły już ponad 38 proc. wszystkich kontroli. W latach 20...
VELUX Polska, obchodząca w tym roku 35-lecie obecności na rynku jest jedną z tych firm, które współtworzyły polską branżę budowlaną. Od podstaw budowała kategorię użytkowych poddaszy, inwestując w przemysł, rozwijając lokalnych dostawców i kształtując standardy zrównoważonego rozwoju.
Ułatwienia na linii fiskus–podatnicy i łatwiejszy dostęp do informacji o lekach – to niektóre z najnowszych prop...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas