Aktualizacja: 15.03.2018 05:20 Publikacja: 15.03.2018 05:20
Foto: Adobe Stock
Cudzoziemiec prowadzący w Polsce biznes może opodatkować uzyskane dochody na zasadach ogólnych według skali podatkowej (18 proc., 32 proc.) lub wybrać ich opodatkowanie podatkiem liniowym (19 proc.). W pewnych przypadkach ma prawo wybrać jedną z ryczałtowych form opodatkowania (z zastrzeżeniami przewidzianymi dla tych form).
Aby skorzystać z opodatkowania w formie innej niż zasady ogólne, podatnik powinien dokonać wyboru odpowiedniej formy opodatkowania rejestrując działalność gospodarczą. Podatnik, który już prowadzi działalność gospodarczą, ma prawo zmienić wybraną/stosowaną formę opodatkowania. Zmiana dotyczy całego roku podatkowego i lat następnych (dopóki nie złoży oświadczenia zmieniającego wybraną formę). Wyboru wolno dokonać do 20 stycznia roku podatkowego.
W ustawie o akcyzie pojawi się nowa ulga dla samochodów przeznaczonych do testów. Nie będzie integracji kas fiskalnych z terminalami płatniczymi.
Suzuki Vitara jest dostępna w odmianach Mild Hybrid i DualJet Hybrid z technologią Strong Hybrid. Tłumaczymy, jakie są różnice między tymi wersjami i którą z nich dla siebie wybrać.
Przedsiębiorcy będą mogli częściej korzystać z jednorazowej amortyzacji, a fiskusowi nie będzie już tak łatwo wstrzymać przedawnienia podatku. Skarbówka nie dostanie odsetek, jeśli za długo kontroluje podatnika.
Spółka, której tylko pośrednim jedynym udziałowcem są kościelne osoby prawne, nie ma prawa do zwolnienia w CIT.
Donald Trump wycofuje Stany Zjednoczone z porozumienia o podatku globalnym. Nie oznacza to wywrócenia całego systemu, ale zmiany w obciążeniach tą daniną są możliwe.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Jeśli w ugodzie sądowej pozwany pracodawca i pracownik zgodzili się na zmianę prawną kwalifikacji zwolnienia z pracy z dyscyplinarki na rozwiązanie umowy za porozumieniem, to wypłacone w związku z tym odszkodowanie nie korzysta ze zwolnieniu z PIT.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Część osób, które wykonały w ubiegłym roku remont mieszkania lub domu będzie mogła odliczyć od podatku poniesione koszty. Aby skorzystać z ulgi podatkowej rozliczając PIT w 2025 roku, trzeba spełnić określone warunki. Komu przysługuje ulga na remont?
Około 10,4 mln deklaracji podatkowych za 2024 rok do końca lutego trafi do wszystkich, którzy w ubiegłym roku pobierali świadczenia z ZUS. Chodzi o deklaracje PIT-40A, PIT-11A i PIT-11.
Jeśli przedsiębiorca buduje centrum logistyczne musi zainwestować w dobry dojazd. Fiskus to rozumie i zgadza się na zaliczenie wydatków na przebudowę drogi do kosztów uzyskania przychodów.
Posłowie pracują nad zmianami dotyczącymi zatrudnienia cudzoziemców, modyfikacjami związanymi z wydawaniem wiz studenckich oraz przepisami mającymi zachęcić obcokrajowców o wysokich kwalifikacjach do przyjazdu do Polski.
Co dziś nowego w prawie i gospodarce? Co opublikowano w Dzienniku Ustaw, jakie akty prawne wchodzą w życie, jakie ważne interpretacje wydały sądy, co ogłosił GUS, a co zapowiedział rząd? Oto subiektywne kalendarium dla profesjonalistów.
Spółka, której tylko pośrednim jedynym udziałowcem są kościelne osoby prawne, nie ma prawa do zwolnienia w CIT.
Długo oczekiwana ustawa o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa, implementująca dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2019/1937 weszła w życie w Polsce 25 września 2024 r.
Zbliżający się termin składania zeznań podatkowych to dobry moment, aby przypomnieć sobie, z jakich ulg można skorzystać. Jedną z nich jest ulga mieszkaniowa, która pozwala na pomniejszenie należnego podatku w związku ze sprzedażą nieruchomości.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas