Aktualizacja: 06.12.2017 06:36 Publikacja: 06.12.2017 06:36
Foto: www.sxc.hu
Unijni ministrowie finansów przyjęli we wtorek zmiany do dyrektyw o VAT (2006/112/UE) oraz o zwolnieniach z VAT dla małych dostaw spoza UE (2009/132/UE). Ich cel to przede wszystkim ułatwienia dla handlu przez internet, a także zapobieżenie omijaniu opodatkowania.
Nowe reguły rozszerzą zastosowanie istniejącego już portalu internetowego, za pomocą którego przedsiębiorcy mogą się zarejestrować do celów sprzedaży wysyłkowej na terenie Unii. Powstanie też nowy portal przeznaczony dla podmiotów spoza Unii, dostarczających do Europy przesyłki o wartości do 150 euro. Ma to zredukować koszty rozliczeń VAT i biurokrację. Rejestracja na portalach wyłączy bowiem konieczność rejestracji na potrzeby VAT we wszystkich krajach, do których docierają przesyłki w takiej sprzedaży. W komunikacie po spotkaniu ministrów podkreślono, że dziś koszty takiej rejestracji i obsługi rozliczeń VAT wynoszą po 8 tys. euro dla każdej firmy w każdym kraju, w którym handlują.
Przedsiębiorca będzie mógł złożyć pierwotną deklarację po rozpoczęciu oraz zakończeniu kontroli celno-skarbowej....
Przedsiębiorca będzie musiał płacić VAT dopiero po przekroczeniu 240 tys. zł rocznej sprzedaży. Tak wynika z pro...
Skarbówka może ściągać zaległy podatek spółki od członka jej zarządu. Ale powinien mieć możliwość zwolnienia z o...
Nie można instrumentalnie traktować przepisów o pomocy publicznej, by tylko odmówić zwolnienia z podatku. Taki j...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Po zmianach w składce zdrowotnej w 2026 r. przedsiębiorcy będą musieli na nowo przeliczyć, co się im bardziej op...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas