Aktualizacja: 25.09.2017 06:30 Publikacja: 25.09.2017 06:30
Foto: 123RF
Przedsiębiorca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży detalicznej towarów przez Internet (w sklepie internetowym oraz za pośrednictwem portali aukcyjnych). Sprzedaż jest opodatkowana ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Przedsiębiorca zajmuje się wyłącznie sprzedażą towarów i nie świadczy usług ich dostawy. Wysyłka odbywa się za pośrednictwem Poczty Polskiej lub firm kurierskich. Po zakupie klient uiszcza na rachunek bankowy przedsiębiorcy zapłatę za towar powiększoną o koszty przesyłki należne dostawcy. W regulaminie sklepu zawarty jest zapis: „Kupując bezpośrednio w naszym sklepie lub poprzez aukcje (klient) automatycznie udziela sprzedającemu pełnomocnictwa – jednorazowe zawarcie umowy z firmą realizującą odpłatną dostawę zamówionych towarów – na nadanie przesyłki w imieniu i na koszt kupującego". Każdy kupujący, w celu sfinansowania transakcji zakupu, ma obowiązek zaakceptować zapisy regulaminu. Przedsiębiorca pobiera z góry zryczałtowaną kwotę na pokrycie kosztów przesyłki, jej zapakowania i zabezpieczenia. Czy środki pieniężne, które wpływają na rachunek bankowy przedsiębiorcy na opłacenie w imieniu kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru, są jego przychodem z działalności gospodarczej i czy powinny być opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych? – pyta czytelniczka.
Przedsiębiorca będzie mógł złożyć pierwotną deklarację po rozpoczęciu oraz zakończeniu kontroli celno-skarbowej....
Przedsiębiorca będzie musiał płacić VAT dopiero po przekroczeniu 240 tys. zł rocznej sprzedaży. Tak wynika z pro...
Skarbówka może ściągać zaległy podatek spółki od członka jej zarządu. Ale powinien mieć możliwość zwolnienia z o...
Nie można instrumentalnie traktować przepisów o pomocy publicznej, by tylko odmówić zwolnienia z podatku. Taki j...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Po zmianach w składce zdrowotnej w 2026 r. przedsiębiorcy będą musieli na nowo przeliczyć, co się im bardziej op...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas