Papierowy PIT-11 trzeba przesłać do US do 31 stycznia

Płatnicy, którzy mogą przekazać do urzędu skarbowego imienne informacje o wysokości dochodu w formie tradycyjnej, i chcą z tej możliwości skorzystać, muszą pamiętać, że mogą to zrobić tylko do jutra.

Aktualizacja: 28.01.2017 11:36 Publikacja: 28.01.2017 06:00

Papierowy PIT-11 trzeba przesłać do US do 31 stycznia

Foto: 123rf

Zasadniczo płatnicy (zakłady pracy, rolnicze spółdzielnie produkcyjne, podmioty wymienione w art. 35 ustawy o PIT, a także osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, osoby prawne i ich jednostki organizacyjne oraz jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, które wypłacają świadczenia z tytułu działalności, o której mowa w art. 13 pkt 2 i 4–9 oraz art. 18 ustawy o PIT, tj. m.in. z umów zlecenia i o dzieło - zob. art. 41 ust. 1 ustawy o PIT) są zobowiązani w terminie do końca lutego roku następującego po roku podatkowym, przesłać podatnikom, o których mowa w art. 3 ust. 1 ustawy o PIT, tj. mającym miejsce zamieszkania w Polsce oraz urzędom skarbowym właściwym według miejsca zamieszkania podatnika imienne informacje o wysokości dochodu, czyli PIT-11. W przypadku zakładów pracy i ww. płatników wskazanych w art. 41 ust. 1 ustawy o PIT obowiązek sporządzenia PIT-11 powstaje tylko wtedy, gdy nie robią rocznego obliczenia podatku (PIT-40 – zob. art. 37 ustawy i PIT). Obowiązek ten regulują art. 39 ust. 1 i art. 42 ust. 2 pkt 1 ustawy o PIT.

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Podatki
Rząd chce odroczyć obowiązek raportowania ESG
Podatki
Firma nie będzie musiała publikować strategii. Sprzątanie pozostałości Polskiego Ładu
Podatki
Więcej uprawnień dla kontrolowanych firm. Złożą deklarację i częściową korektę
Podatki
Limit zwolnienia z VAT będzie wyższy w 2026 r. To element deregulacji
Podatki
Wyrok TSUE: prezes musi mieć szansę na uwolnienie się od podatku spółki
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku