Takie stanowisko zaprezentowała Izba Skarbowa w Katowicach w interpretacji z 2 marca 2015 r. (IBPBII/1/415-944/14/ MK).
Ze stanu faktycznego będącego przedmiotem analizy wynika, że pracodawca (jednostka samorządu terytorialnego) wypłacał pracownikom nagrody jubileuszowe oraz odprawy w związku z ich przejściem na emeryturę i rentę. Oprócz nagrody finansowej pracownik otrzymywał kwiaty oraz upominek rzeczowy (pióra, długopisy) zakupiony ze środków budżetowych jednostki samorządu terytorialnego. W związku z tym wnioskodawca zadał pytanie, czy otrzymane kwiaty wraz z nagrodą rzeczowa powinny być opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych.