Otrzymane refaktury bez wyłączenia z limitu

Wydatki na usługi niematerialne realizowane przez niezależnego kontrahenta i refakturowane przez podmiot powiązany nie podlegają zwolnieniu z nowego limitu kosztów.

Publikacja: 13.08.2018 02:00

Otrzymane refaktury bez wyłączenia z limitu

Foto: Fotolia.com

Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 5 lipca 2018 r. (0111-KDIB1-2.4010.204. 2018.1.AW).

Wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej – w zakresie ograniczenia w zaliczaniu do kosztów podatkowych wydatków na usługi niematerialne – złożył podatnik będący członkiem międzynarodowej grupy kapitałowej. Wyjaśnił on, że ponosi na rzecz podmiotów powiązanych koszty nabycia niektórych usług i wartości o charakterze niematerialnym objętych normą wyrażoną w art. 15e ustawy o CIT. Podkreślił przy tym, że usługi są świadczone przez niezależnych kontrahentów i nabywane przez podmioty powiązane wobec wnioskodawcy, którzy następnie refakturują ich koszty na podatnika, w zakresie w jakim jest on beneficjentem tych usług. Do faktur wystawianych na rzecz podatnika nie jest doliczana marża. Oznacza to, że kwota zobowiązania wobec podmiotu powiązanego jest tożsama z wartością usługi wskazaną na fakturze pochodzącej od pierwotnego usługodawcy, tj. podmiotu niezależnego od podatnika, a zakres usługi i czynności podejmowane w jej ramach nie ulegają zmianie w związku z refakturowaniem.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Twoje wsparcie decyzji biznesowych i pomoc w codziennej pracy.
Interpretacje ważnych zmian prawa, raporty ekonomiczne, analizy rynku, porady i praktyczne wskazówki ekspertów „Rzeczpospolitej”.
Reklama
Podatki
Płacisz organizacji pracodawców za reklamę? To koszt bez limitu
Podatki
Kary umowne za opóźnienie w realizacji usługi co do zasady mogą być kosztem podatkowym. Wyrok NSA
Podatki
Piwo w kosztach firmy? Tylko bezalkoholowe
Podatki
Jak nie ma usługi, to nie będzie podatku. Ważny wyrok ws. VAT
Podatki
Sprzątanie po Polskim Ładzie. Na tę zmianę czekają spółki. Czy TSUE pomoże?
Reklama
Reklama