Aktualizacja: 20.04.2025 01:39 Publikacja: 05.02.2024 00:10
Foto: Miha Creative
W stuleciu informacji i technologii sprawozdawczość spółek podlega ciągłym przeobrażeniom. Dzisiejsze ramy sprawozdawczości okazują się niedoskonałe. Nie pozwalają na porównywanie informacji dotyczących spółek i tym samym utrudniają procesy decyzyjne. Jest to jeden z kluczowych powodów przyjęcia przez Unię Europejską dyrektywy CSRD (z j. ang. Corporate Sustainability Reporting Directive), która rozwija sprawozdawczość przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju.
Jej podstawowym celem jest zapewnienie publicznie dostępnej informacji na temat wpływu przedsiębiorstw na ludzi i środowisko oraz na temat ryzyk, jakie kwestie zrównoważonego rozwoju stwarzają dla przedsiębiorstw. Dzięki dyrektywie odbiorcy sprawozdawczości przedsiębiorstw w całej Unii Europejskiej (UE), np. instytucje finansowe czy interesariusze firm, zyskają dostęp do istotnych, wiarygodnych i porównywalnych danych. Tym samym dyrektywa umożliwia wdrożenie koncepcji „zrównoważonych finansów” w Unii.
Już od 1 stycznia 2025 roku wejdą w życie istotne zmiany w opodatkowaniu nieruchomości.
Przedsiębiorcy świadczący usługi menedżerskie na kontraktach B2B mogą skorzystać z niższej stawki ryczałtu wynos...
Od 1 listopada 2024 roku przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z „wakacji składkowych”, czyli zwolnienia z opłaca...
Już od 2025 roku duże firmy i podatkowe grupy kapitałowe będą musiały raportować JPK CIT.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Pracodawca nie ma obowiązku podawać przyczyny wypowiedzenia umowy zawartej na okres próbny. Sąd pracy może jedna...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas