Jak odnaleźć się w chińskim prawie gospodarczym

Polscy przedsiębiorcy stają się coraz bardziej widoczni na rynku chińskim. Warunkiem koniecznym osiągnięcia sukcesu biznesowego w relacjach z kontrahentami chińskimi jest poznanie kultury prawnej Chin, w tym przepisów i standardów prawnych regulujących zasady zawierania i wykonywania umów handlowych. Znajomość tych regulacji z pewnością przyczyni się do lepszego zrozumienia partnerów handlowych oraz pozwoli na bardziej świadome i rozważne poruszanie się w meandrach kultury prawnej Chin.

Publikacja: 09.06.2017 07:00

Jak odnaleźć się w chińskim prawie gospodarczym

Foto: Fotolia

Podstawowymi dokumentami regulującymi kwestie zawierania i wykonywania umów w Chinach są Generalne Zasady Prawa Cywilnego z 12 kwietnia 1986 roku oraz Prawo Umów z 15 marca 1999 roku. Poza tymi regulacjami równie istotną a niejednokrotnie ważniejszą rolę odgrywają interpretacje prawne wydawane przez Sąd Najwyższy Chińskiej Republiki Ludowej. Decydując się na rozpoczęcie współpracy z kontrahentami chińskimi z punktu widzenia praktyki obrotu gospodarczego należy mieć na uwadze następujące kwestie.

Pozostało jeszcze 96% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Prawo w firmie
Ofensywa deregulacyjna zdenerwowała biznes. „Trudno to wszystko śledzić”
Prawo w firmie
Prezes Urzędu Zamówień Publicznych z nowym zadaniem
Prawo w firmie
Jak odejść ze związku zawodowego
Prawo w firmie
Rządowa deregulacja w Sejmie. Szybkie tempo prac i krytyka opozycji
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Prawo w firmie
Najlepsze studia MBA w Polsce. Wyniki rankingu Perspektywy 2025