Aktualizacja: 17.01.2017 13:24 Publikacja: 17.01.2017 13:14
Foto: 123RF
Celem dyrektywy z 13 grudnia 2011 r. (2011/92/UE) w sprawie skutków wywieranych przez niektóre przedsięwzięcia publiczne i prywatne na środowisko, zmienionej dyrektywą z 16 kwietnia 2014 r. (2014/52/UE) jest udoskonalenie postępowań związanych z oceną oddziaływania na środowisko, tak aby zapewnić, że ocena ta będzie rzetelna, wszechstronna i efektywna. Wdrożenie tych rozwiązań do prawa polskiego ma podnieść jakość ocen oddziaływania na środowisko, zwiększyć ich wiarygodność i zapewnić pełne wykorzystanie możliwości, jakie daje zastosowanie jednolitej metodyki badań oraz analiza i porównywanie wyników i danych pochodzących z różnych źródeł.
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za podatkowe długi spółek.
Ugoda z fiskusem czy skrócenie okresu przedawnienia podatków to wyciągnięte z kosza pomysły komisji kodyfikacyjnej. Warto do nich wrócić w ramach deregulacji – przekonuje ekspert.
Nie będzie już Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Instytucja ta nie zostanie jednak zlikwidowana - informuje w wydanym oświadczeniu Dagmara Rybicka, rzeczniczka prasowa Rzecznika MŚP.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Rząd chce ukrócić patologie na rynku odzieży, obuwia i płynnego betonu. Przewóz takich towarów ma być ściśle nadzorowany systemem SENT.
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Operatorom logistycznym nie jest łatwo pogodzić oczekiwania klientów, koszty, oddziaływanie środowiskowe i presję regulacyjną. Szczególnie ten ostatni element stanowi poważne wyzwanie.
Do 29 sierpnia można składać wnioski o dofinansowanie z programu Mój Prąd na instalacje fotowoltaiczne lub magazyny energii. Jak informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ponad 40 proc. przyjętych wniosków wymaga poprawy lub uzupełnienia. Jakie są najczęstsze błędy i jak ich uniknąć?
Gdy wnioskodawca powołuje się na ogólne prawo do informacji publicznej, a istnieje inna szczególna podstawa do udostępnienia żądanych danych, np. ustawa o udostępnianiu informacji o środowisku, to należy jej udzielić w tym innym trybie.
Wymiar opłaty stałej musi być poprzedzony wykazaniem, że adresat pozwolenia wodnoprawnego faktycznie z usług wodnych korzysta. Fundamentem systemu opłat za usługi wodne jest bowiem zasada zwrotu kosztów usług wodnych.
Od wtorku 4 marca Straż Leśna w całej Polsce prowadzi akcję „Wieniec”, skierowaną przeciwko osobom, które w lesie nie przestrzegają prawa, np. przy zbieraniu zrzutów poroży. Za naruszenia grozi mandat do 500 zł.
Rośnie liczba produktów reklamowanych jako „zielone” lub „ekologiczne”. Dlatego Unia Europejska podjęła kroki, aby przeciwdziałać greenwashingowi, czyli praktyce, w której przedstawia się produkty lub działania jako bardziej ekologiczne, niż są w rzeczywistości.
Największe ośrodki data center są zlokalizowane w Europie Zachodniej, m.in. we: Frankfurcie, Londynie, Amsterdamie, Paryżu i Dublinie. Alternatywą dla ich lokalizacji staje się Polska – w tym Warszawa i jej okolice.
Ostatnie miesiące przyniosły dobre wieści. Liczba przypadków greenwashingu spadła po raz pierwszy od sześciu lat – na świecie o 12 proc., a w Europie aż o 20 proc. Miniony rok to także nowe regulacje wspierające wiarygodną komunikację środowiskową.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas