Aktualizacja: 31.05.2019 06:50 Publikacja: 31.05.2019 06:50
Foto: 123RF
Tak orzekł Sąd Najwyższy w wyroku II PK 301/16 z 25 stycznia 2018 r.
Czytaj też:
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za podatkowe długi spółek.
Ugoda z fiskusem czy skrócenie okresu przedawnienia podatków to wyciągnięte z kosza pomysły komisji kodyfikacyjnej. Warto do nich wrócić w ramach deregulacji – przekonuje ekspert.
Nie będzie już Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Instytucja ta nie zostanie jednak zlikwidowana - informuje w wydanym oświadczeniu Dagmara Rybicka, rzeczniczka prasowa Rzecznika MŚP.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Rząd chce ukrócić patologie na rynku odzieży, obuwia i płynnego betonu. Przewóz takich towarów ma być ściśle nadzorowany systemem SENT.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Przewodniczący Sądu Najwyższego USA John Roberts stawia się prezydentowi Donaldowi Trumpowi. Nie zgadza się na rozmontowanie konstytucji Stanów Zjednoczonych. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia?
Prawo do ściągnięcia zasłużonych kosztów procesu, w tym opłaty dla adwokata z urzędu, przedawnia się po trzech latach od dnia kiedy należało je uiścić. Każde inne stanowisko jest błędne - wynika z najnowszego postanowienia Sądu Najwyższego.
Przybywa zadłużonych płatników. Mogą wnioskować o odroczenie terminu płatności, rozłożenie należności na raty, a nawet ich umorzenie. Decyzja ZUS, choć uznaniowa, nie może być dowolna i podlega kontroli sądowej.
25 lat spędzi za kratami Paweł P., który zamordował pielęgniarkę z Legnicy, ukradł jej kilkaset złotych i wydał na grę na automatach. Sprawę zamknął w środę Sąd Najwyższy.
Członkowie władz spółki, która kwalifikuje się do upadłości, mogą odpowiadać odszkodowawczo, nawet jeśli nie można ich obciążyć rygorami prawa upadłościowego za niezgłoszenie upadłości.
Nawet oczywisty brak winy w uchybieniu terminu na złożenie odwołania, np. apelacji, nie uzasadnia jego przywrócenia, jeżeli upłynął rok, a nie zachodzi wypadek wyjątkowy.
Wierzyciel zgłosił wierzytelność w postępowaniu upadłościowym. O tym, że została pominięta, a postępowanie prawomocnie zakończone, dowiedział się z odpowiedzi na skargę na przewlekłość. Teraz domaga się odszkodowania od Skarbu Państwa.
Do uwolnienia się od podatkowego długu spółki nie wystarczy wskazanie jakiegokolwiek jej mienia. Ma to być realny majątek, pozwalający na skuteczną egzekucję w znacznej części.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas