Zainteresowani muszą to zrobić między 15 lutego a 17 marca. Później konkurs zostanie zamknięty.
Konkurs dotyczy działania 2.2 „Wsparcie komercjalizacji badań naukowych”, schemat A „Projekty badawcze”. W związku z tym na wsparcie mogą liczyć dwa rodzaje projektów. Mianowicie:
- badania przemysłowe realizowane przez MŚP we współpracy z organizacją badawczą,
- badania przedkonkurencyjne (eksperymentalne prace rozwojowe) realizowane w przedsiębiorstwach.
W pierwszym wypadku o unijne dotacje mają prawo starać się mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwa realizujące badania przemysłowe, we współpracy z takimi podmiotami, jak: jednostki naukowe, szkoły wyższe lub organizacje pozarządowe. Należy jednak zaznaczyć, że te ostatnie muszą spełniać definicję organizacji badawczej.
Drugi typ projektów jest skierowany do jednostek naukowych, szkół wyższych, organizacji pozarządowych spełniających definicję przedsiębiorstwa i do MŚP.
[srodtytul]Opłacalna współpraca [/srodtytul]
Na wsparcie wszystkich projektów zarezerwowano prawie 6 mln zł. Firmy, które zachcą przeprowadzić badania przemysłowe, mogą oczekiwać refundacji poniesionych wydatków na poziomie 70 proc. (mikro- i małe firmy) lub 60 proc. (firmy średniej wielkości).
Jednak dotacja może zostać zwiększona odpowiednio do 80 proc. i 75 proc., jeżeli przedsiębiorcy spełnią warunki wskazane w § 17 pkt 3 regulaminu konkursu. Definiuje on zakres i charakter współpracy między przedsiębiorstwem a organizacją badawczą w ramach projektu. Dodatkowa premia przysługuje, jeżeli organizacja badawcza:
- ponosi co najmniej 10 proc. wydatków kwalifikowanych projektu,
- ma prawo do publikowania wyników projektu w zakresie, w jakim pochodzą one z prowadzonych przez nią badań.
Z kolei przedsiębiorcy, którzy zainwestują w badania przedkonkurencyjne (eksperymentalne prace rozwojowe), mają prawo oczekiwać wsparcia na poziomie 45 proc. (mikro-, małe) lub 35 proc. (średnie). Także w tym wypadku istnieje szansa na uzyskanie 15 proc. premii.
Niezależnie od rodzaju przedsięwzięcia (typu projektu) przedsiębiorcy muszą pamiętać o ograniczeniach co do jego budżetu. Zgodnie z przyjętymi regułami maksymalna wartość wszystkich tzw. wydatków kwalifikowanych musi być niższa niż 400 tys. zł. Warto zaznaczyć, że wnioskodawca ma prawo złożyć jeden wniosek na realizację badań przemysłowych i jeden na realizację badań przedkonkurencyjnych.
[srodtytul]Kontakt elektroniczny[/srodtytul]
Wypełniony dokument o dofinansowanie należy przesłać w wersji elektronicznej, korzystając z tzw. regionalnego systemu informatycznego.
Następnie jego wydrukowaną wersję wraz z załącznikami trzeba dostarczyć osobiście, przesyłką kurierską lub pocztą na adres:
[b]Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości (Zespół wyboru projektów, pokój nr 112), ul. Kordylewskiego 11, 31-542 Kraków [/b]
Niezależnie od trybu dostarczenia dokumentów [b]należy to zrobić między 15 lutego a 17 marca[/b]. Decyduje data wpływu aplikacji do siedziby MCP.
Wnioski, które wpłyną po terminie, nie będą rozpatrywane. Regulamin konkursu, wzory wniosku o dofinansowanie, załączników, umowy o dofinansowanie projektu oraz instrukcje ich wypełniania dostępne są na stronie [link=http://www.mcp.malopolska.pl]www.mcp.malopolska.pl[/link].
[b]Informacje o konkursie można także uzyskać pod nr tel. (12) 37 69 191 i drogą elektroniczną, e-mail: [mail=info@mcp.malopolska.pl]info@mcp.malopolska.pl[/mail][/b].