Gdy pracodawca ponownie zatrudnia tego samego pracownika niepełnosprawnego, z którym poprzednia umowa o pracę była zawarta na czas określony, datą zatrudnienia, wykazywaną w poz. 33 (zatrudnienie od dnia) formularza INF-D-P, powinna być data z pierwszej zawartej umowy o pracę.
To dlatego że między kolejnymi umowami nie ma żadnego dnia przerwy, a więc de facto można mówić o ciągłości zatrudnienia danego pracownika.
W takich wypadkach nie należy ponownie ustalać efektu zachęty.Jeśli jednak przerwa między kolejnymi okresami zatrudnienia wystąpi (minimum jeden dzień), nie możemy już mówić o ciągłości zatrudnienia.
Wtedy konieczne jest:
- ustalenie efektu zachęty ponownie i
- wpisanie w poz. 33 INF-D-P daty nowo zawartej umowy o pracę.
[b]Uwaga![/b] Wzory INF-D-P i wniosku WN-D są zamieszczone w załącznikach do [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/search.spr;jsessionid=EF8E7CDE1E6A4EF83A383C396AC5F966]rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej z 9 stycznia 2009 r. w sprawie miesięcznego dofinansowania wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych (DzU nr 8, poz. 43 ze zm.[/link], dalej rozporządzenie o dofinansowaniach).