W części C INF-D-P „Informacja o stopniu niepełnosprawności, zatrudnieniu i wynagrodzeniu” pracodawca prowadzący zakład pracy chronionej w poz. 21 – 26 (odpowiednio pracodawca z otwartego rynku w poz. 27 – 32) wpisuje przeciętny miesięczny wymiar czasu pracy pracownika, za którego sporządza informację w zależności od stopnia niepełnosprawności i informację o posiadaniu/nieposiadaniu przez niego schorzeń specjalnych.

Jeżeli np. pracownik został zatrudniony od 15 lutego 2010 r. na cały etat, to liczymy go następująco: 14 dni (tyle jest w zatrudnieniu w lutym) x 1 etat : 28 (liczba dni kalendarzowych) = 0,5 etatu.

Jeżeli zatem stary pracownik, czyli zatrudniony przed 1 stycznia 2009 r., przyniósł pierwsze swoje orzeczenie o niepełnosprawności, to od dnia następnego od jego przedłożenia pracodawca powinien go zaliczyć do osób niepełnosprawnych (tu od 10 października 2009 r.).

A przeciętny wymiar jego czasu pracy obliczyć następująco:

22 dni (tyle w październiku dni był już osobą niepełnosprawną) x 1 etat (wymiar czasu pracy z umowy o pracę) : 31 dni (liczba dni kalendarzowych) = 0,710 etatu

Tę wartość czytelnik powinien wpisać w poz. 21 – 26 INF-D-P (w zależności od stopnia niepełnosprawności).

[i]Autorka jest dyrektorem ds. dofinansowań w firmie Ogólnopolska Baza Pracodawców Osób Niepełnosprawnych[/i]