Aktualizacja: 22.06.2025 19:10 Publikacja: 06.08.2020 09:40
Foto: Problem na pewno będą miały firmy międzynarodowe, których biznes polega na przetwarzaniu cudzych danych osobowych i które wysyłają do USA dane w celu ich przetwarzania. Źródło: Adobe Stock
TSUE unieważnił 16 lipca 2020 r. (sprawa C‑311/18) Tarczę Prywatności podnosząc w zasadzie te same argumenty co w tzw. wyroku Schrems I z 6 października 2015 r. (sprawa C-362/14), którym TSUE unieważnił tzw. Bezpieczną Przystań – poprzedniczkę Tarczy Prywatności. TSUE ponownie wskazał na brak proceduralnych gwarancji dla osób spoza USA poddawanych masowej inwigilacji elektronicznej na podstawie amerykańskiego prawodawstwa. Trzy główne amerykańskie akty prawne poddane krytyce to ustawa o kontroli wywiadu zagranicznego (FISA), rozporządzenie wykonawcze 12333 i dyrektywa polityczna Prezydenta nr 28. Sąd, eufemistycznie to określając, wyraził dezaprobatę dla efektów negocjacji Komisji Europejskiej z USA co do zastąpienia unieważnionej wcześniej Bezpiecznej Przystani Tarczą Prywatności.
Eksperci nie mają wątpliwości: deregulacja to niezwykle ważny proces, jednak ofensywa legislacyjna, którą rząd p...
Projekt ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych zostanie skorygowany.
Związki zawodowe najwięcej członków pozyskują w pierwszym roku od utworzenia zakładowej organizacji związkowej....
Rządowy pakiet deregulacyjny ma uprościć życie przedsiębiorcom. Sejmowa opozycja zauważa, że likwiduje niewiele...
VELUX Polska, obchodząca w tym roku 35-lecie obecności na rynku jest jedną z tych firm, które współtworzyły polską branżę budowlaną. Od podstaw budowała kategorię użytkowych poddaszy, inwestując w przemysł, rozwijając lokalnych dostawców i kształtując standardy zrównoważonego rozwoju.
Perspektywy opublikowały wyniki kolejnego rankingu programów MBA, czyli studiów kształcących menedżerów. "Złotą...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas