Aktualizacja: 02.03.2018 05:43 Publikacja: 01.03.2018 17:09
Foto: Adobe Stock
Państwowa Inspekcja Pracy i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowały uzgodnione wytyczne dotyczące nowych przepisów o zakazie handlu w niedziele i święta. Na kilkunastu stronach urzędnicy tłumaczą, jak będą stosować nowe przepisy.
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za podatkowe długi spółek.
Ugoda z fiskusem czy skrócenie okresu przedawnienia podatków to wyciągnięte z kosza pomysły komisji kodyfikacyjnej. Warto do nich wrócić w ramach deregulacji – przekonuje ekspert.
Nie będzie już Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Instytucja ta nie zostanie jednak zlikwidowana - informuje w wydanym oświadczeniu Dagmara Rybicka, rzeczniczka prasowa Rzecznika MŚP.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Rząd chce ukrócić patologie na rynku odzieży, obuwia i płynnego betonu. Przewóz takich towarów ma być ściśle nadzorowany systemem SENT.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Nie można domniemywać, że jeśli zmarły w testamencie wydziedziczył dzieci, również ich dzieci mogą nic nie dostać po dziadku.
Według zeszłorocznych danych z Krajowego Rejestru Długów zaległości alimentacyjne Polaków wynoszą niemal 16 mld zł. Skutki niepłacenia alimentów są różne. Nie wszyscy wiedzą, że jednym z nich może być utrata prawa jazdy.
Już niedługo uczniowie będą mogli chwilę odpocząć od obowiązków szkolnych. Zbliża się wiosenna przerwa świąteczna. Potrwa ona o kilka dni dłużej niż same Święta Wielkanocne. Uczniowie będą mieli wolne już od 17 kwietnia.
Gospodarka nadal odczuwa skutki pandemii Covid-19 i trwającej wojny w Ukrainie. Wydarzenia te utrudniły działalność wielu branż i realizację umów na ustalonych wcześniej warunkach. Czy i kiedy można dokonać zmiany umowy?
Pomimo ciągłych reform wymiaru sprawiedliwości średni czas oczekiwania na wyrok jest już prawie dwa razy dłuższy niż 14 lat temu. Na horyzoncie rysują się zmiany procedury cywilnej, które wzmocnią rzetelność postępowania, ale mogą je jeszcze bardziej spowolnić.
Różne sytuacje w życiu sprawiają, że rodzic może mieć obowiązek alimentacyjny wobec swojego dziecka. To, kiedy się on jednak kończy, nie zależy wcale od wieku osoby, której wypłacane jest takie świadczenie.
Deepfake, czyli filmiki z wizerunkiem prawdziwych osób wytworzony przez sztuczną inteligencję, wspomina się głównie w kontekście dezinformacji. Prawo nie do końca przed tym chroni.
Nawet oczywisty brak winy w uchybieniu terminu na złożenie odwołania, np. apelacji, nie uzasadnia jego przywrócenia, jeżeli upłynął rok, a nie zachodzi wypadek wyjątkowy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas