Aktualizacja: 30.08.2017 06:10 Publikacja: 30.08.2017 06:10
Foto: 123RF
Znaczna część środków unijnych, jaka trafia do przedsiębiorców, ma swój jasno określony cel. Jest nim prowadzenie badań przemysłowych, prac rozwojowych, czyli tych procesów, które mogą prowadzić do stworzenia nowych towarów, usług, technologii lub przyczynić się do unowocześnienia, zmodernizowania wyrobów i procesów już znanych. Dzięki temu ma się zwiększać innowacyjność polskich firm i wzrastać ich konkurencyjność.
Działanie 4.1.4 „Projekty aplikacyjne", które składa się na program „Inteligentny rozwój" nie jest pod tym względem wyjątkowe. Także ono opiera się na udzielaniu bezzwrotnych dotacji na realizację projektów badawczo-rozwojowych. Tym, co stanowi o jego specyfice, jest tylko to, że wnioski o dofinansowanie mogą tu składać wyłącznie konsorcja złożone z przedsiębiorców i jednostek naukowo-badawczych. Oprócz podstawowego celu: prowadzenie badań, wdrażanie nowych pomysłów, rozwijanie konkurencyjności, ma także wspomóc rozwój współpracy na linii biznes – sektor badawczy. Ani jedna grupa, ani druga, działając samodzielnie, nie sięgnie bowiem po pieniądze przypisane do tego działania. Muszą zewrzeć szyki i tylko współpraca daje im szansę na sukces.
Projekt ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych zostanie skorygowany.
Związki zawodowe najwięcej członków pozyskują w pierwszym roku od utworzenia zakładowej organizacji związkowej....
Rządowy pakiet deregulacyjny ma uprościć życie przedsiębiorcom. Sejmowa opozycja zauważa, że likwiduje niewiele...
Perspektywy opublikowały wyniki kolejnego rankingu programów MBA, czyli studiów kształcących menedżerów. "Złotą...
Polski bank z wyróżnieniem w kategorii Metaverse. Międzynarodowe jury doceniło innowacyjną kampanię Pekao dla młodych klientów.
Współpraca podmiotów państwowych i samorządowych z sektorem prywatnym jest kluczowa dla zwiększenia efektywności...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas