Aktualizacja: 11.03.2017 11:53 Publikacja: 11.03.2017 11:20
Foto: 123RF
Zgodnie z regulaminem konkursu wnioski o dofinansowanie będą przyjmowane od 18 do 28 kwietnia. Później nastąpi ich weryfikacja i ocena, a wyniki konkursu powinny zostać podane we wrześniu. I wtedy okaże się, którym przedsiębiorcom udało się uzyskać unijne wsparcie. Jednak zanim to się stanie, trzeba przygotować i złożyć wniosek o dofinansowanie.
A mogą to robić przedsiębiorcy oraz konsorcja z wiodącą rolą przedsiębiorcy.Ze względu na regionalny charakter dofinansowania, dodatkowym warunkiem uzyskania wsparcia jest realizacja inwestycji (projektu) na obszarze województwa łódzkiego. Zgodnie z celami postawionymi przed działaniem 1.2.1 „Infrastruktura B+R przedsiębiorstw" dofinansowanie mogą uzyskać przedsiębiorcy dokonujący inwestycji w rzeczowe aktywa trwałe oraz wartości niematerialne i prawne, służące wytworzeniu lub unowocześnieniu infrastruktury badawczo-rozwojowej, wykorzystywanej do prowadzenia działalności innowacyjnej przedsiębiorstwa. Skrótowo chodzi więc o budowę i rozbudowę zaplecza badawczo-rozwojowego, które będzie wykorzystywane przez firmę (konsorcjum) do opracowywania nowych towarów, technologii lub ich doskonalenia. Co istotne, przystępując do konkursu, przedsiębiorca musi mieć gotowy pomysł na wykorzystanie infrastruktury, którą chciałby zbudować lub rozbudować przy pomocy unijnego wsparcia. Element zaplanowanych badań jest bowiem przedmiotem oceny.
Rządowy pakiet deregulacyjny ma uprościć życie przedsiębiorcom. Sejmowa opozycja zauważa, że likwiduje niewiele...
Perspektywy opublikowały wyniki kolejnego rankingu programów MBA, czyli studiów kształcących menedżerów. "Złotą...
Współpraca podmiotów państwowych i samorządowych z sektorem prywatnym jest kluczowa dla zwiększenia efektywności...
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za p...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas