Aktualizacja: 04.12.2016 05:00 Publikacja: 04.12.2016 05:00
Foto: 123RF
„Wspieranie inwestycji dotyczących wytwarzania energii z odnawialnych źródeł wraz z podłączeniem tych źródeł do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej" to nazwa działania (1.1.1) programu „Infrastruktura i środowisko", które objęte zostało konkursem. Jego adresatami są przedsiębiorcy, przy czym, co istotne, nie ma tu ograniczenia do grupy mikro, małych i średnich firm. Jedną z przyczyn jest choćby to, że na dofinansowanie mogą tutaj liczyć stosunkowo duże projekty.
Oczywiście wszystkie, zgodnie z nazwą i celami działania, muszą opierać się na wytwarzaniu energii ze źródeł odnawialnych, przy czym chodzi w tym wypadku o energię cieplną. Przedsiębiorcy będą mogli otrzymać dofinansowanie na budowę lub przebudowę jednostek wytwarzania energii wykorzystujących biomasę (pow. 5 MWth), energię promieniowania słonecznego (pow. 2 MWth) lub energię geotermalną (pow. 2 MWth). Elementem projektu może być przyłącze do sieci ciepłowniczej należącej do beneficjenta projektu (wytwórcy energii). Maksymalna wartość wsparcia dla jednego przedsiębiorcy (niezależnie od wielkości nakładów inwestycyjnych, kosztów kwalifikowanych oraz intensywności pomocy) nie będzie mogła przekroczyć 15 mln euro.
Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.
Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Rządowy pakiet deregulacyjny ma uprościć życie przedsiębiorcom. Sejmowa opozycja zauważa, że likwiduje niewiele...
Perspektywy opublikowały wyniki kolejnego rankingu programów MBA, czyli studiów kształcących menedżerów. "Złotą...
Współpraca podmiotów państwowych i samorządowych z sektorem prywatnym jest kluczowa dla zwiększenia efektywności...
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za p...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas