Aktualizacja: 11.05.2016 07:38 Publikacja: 11.05.2016 07:38
Do wstępnych konsultacji ze związkami zawodowymi i organizacjami pracodawców trafił projekt zmian w ustawie o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Choć powstał w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, resort zastrzega, że jest autorstwa ekspertów i ma służyć wyłącznie rozpoczęciu dyskusji o zakresie zmian na forum Rady Dialogu Społecznego.
Nowela wdraża wyrok Trybunału Konstytucyjnego, w którym sędziowie uznali, że zleceniobiorcy i samozatrudnieni także powinni mieć prawo do strajkowania. Projekt zawiera także inne ważne zmiany dotyczące weryfikowania legalności strajków i ograniczenia w ich trwaniu. Po zmianach pracodawca będzie miał siedem dni od wszczęcia sporu na skierowanie sprawy do sądu. Sędziowie będą mieli zaś obowiązek rozstrzygnąć, czy spór jest legalny, w ciągu kolejnych siedmiu dni. W razie apelacji sąd drugiej instancji będzie miał 14 dni na rozstrzygnięcie. Ta superszybka procedura w końcu pozwoli ustalić, który spór z załogą jest zgody z prawem.
Rządowy pakiet deregulacyjny ma uprościć życie przedsiębiorcom. Sejmowa opozycja zauważa, że likwiduje niewiele...
Usługa polega na dopasowaniu inwestycji klienta – lub zbudowaniu portfela od podstaw – do indywidualnej rekomendacji przygotowanej na podstawie jego z celów, sytuacji finansowej, wiedzy o rynku, doświadczenia, podejścia do ryzyka i tolerancji ewentualnych strat.
Perspektywy opublikowały wyniki kolejnego rankingu programów MBA, czyli studiów kształcących menedżerów. "Złotą...
Współpraca podmiotów państwowych i samorządowych z sektorem prywatnym jest kluczowa dla zwiększenia efektywności...
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Phishing, ataki DDoS i złośliwe oprogramowanie to stali bywalcy raportów dotyczących zagrożeń w sieci. Od lat są najczęściej wykorzystywanymi przez cyberprzestępców metodami, ale to nie znaczy, że sposób ich działania się nie zmienia.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za p...
Gdzie zdobyć wiedzę, która pomoże w zdobyciu patentu motorowodnego?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas