Dlaczego właśnie robotyzacja/automatyzacja procesów produkcyjnych? Ponieważ wpisuje się to w strategię rozwoju chińskiej gospodarki, której władze w tym upatrują szansę i na poprawę efektywności, i na poprawę bezpieczeństwa pracowników. A właśnie przemysł maszynowy, motoryzacja, produkcja maszyn, ciężkich obrabiarek i przemysł chemiczny – to wszystko gałęzie wytwórczości, które w Chinach dynamicznie się rozwijają, ale gdzie jednocześnie ryzyko poważnych wypadków przy pracy jest szczególnie wysokie.

Jak można przeczytać  na stronie Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji polskiego konsulatu generalnego w Szanghaju przewiduje się, iż chiński przemysł robotów przemysłowych będzie w najbliższych latach rósł w tempie 20 proc. rocznie. W ubiegłym roku zagraniczni dostawcy sprzedali w Chinach ponad 27 tysięcy robotów przemysłowych, co oznacza wzrost właśnie o 20 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Chińscy producenci dostarczyli w tym okresie blisko 10 tys. robotów, to liczba trzykrotnie większa niż w 2012 roku. I właśnie dlatego tematyka robotyzacji procesów produkcyjnych będzie jednym z elementów targów przemysłowych (China International Industry Fair), których kolejna, szesnasta już edycja, odbędzie się w Szanghaju w dniach 04 – 08 listopada. Jednak automatyzacja to nie wszystko.

Obok robotyzacji ekspozycje targowe poświęcone będą także takim branżom, jak: ekologia, IT/ICT, przemysł lotniczy, obrabiarkowy, energetyka i alternatywne napędy pojazdów samochodowych. Polscy przedsiębiorcy, zainteresowani udziałem w tym wydarzeniu, mogą liczyć na pomoc konsula generalnego w Szanghaju. Informacje o samych targach można znaleźć na stronie: www.ciif-expo.com.