Tym razem przedstawiciele europejskiego biznesu, wśród których pełne prawo mają znaleźć się także osoby reprezentujące polskie firmy, mają sposobność do zapoznania się z gospodarką i warunkami prowadzenia biznesu oraz rozwijania współpracy z Republiką Zielonego Przylądka. Jako kluczowe dla współpracy zidentyfikowane zostały następujące sektory gospodarki:

- przemysł lekki – tekstylia i obuwie,

- agro-business,

- energia odnawialna,

- gospodarka wodna i rybołówstwo,

- turystyka.

Warto zaznaczyć, że Republika Zielonego Przylądka wraz z 15 innymi krajami Afryki Zachodniej (Benin, Burkina Faso, Wybrzeże Kości Słoniowej, Gambia, Ghana, Gwinea, Gwinea Bissau, Liberia, Mali, Niger, Nigeria, Senegal, Sierra Leone, Togo, Mauretania) podpisały z Unią Europejską porozumienie o partnerstwie gospodarczym. Na jego podstawie państwa te otrzymały gwarancje preferencyjnego (nie podlegającego cłom oraz kontyngentom) dostępu do rynku europejskiego. A to powinno przyczynić się do zacieśnienia współpracy gospodarczej.

Misja gospodarcza, która zostanie przeprowadzona w dniach 18-19 listopada, odbędzie się w czasie trwających na archipelagu Międzynarodowych Targów Zielonego Przylądka (International Fair of Cape Verde, 19 listopada). Takie połączenie da szansę do przeprowadzenia spotkań i rozmów zarówno z przedstawicielami administracji państwowej, jak i lokalnymi przedsiębiorcami. Więcej informacji o misji oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie Komisji Europejskiej.