Aktualizacja: 21.04.2020 11:42 Publikacja: 21.04.2020 11:42
Foto: Adobe Stock
Tak Ministerstwo Finansów odpowiedziało Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców. A Rzecznik otrzymał prośbę o interwencję w tej sprawie od Business Centre Club, który sygnalizował niejednolite stosowanie przez urzędy wojewódzkie przepisów ustawy o opłacie skarbowej.
Niektóre z nich, wbrew przepisom tej ustawy, żądały od podmiotów wnioskujących o udzielenie zezwolenia na pracę typ A, B, C, D i E, aby - jeśli są w tych sprawach reprezentowani przez pełnomocników (pracowników działów kadr, zewnętrzne firmy relokacyjne, kancelarie prawne) - uiszczały opłaty skarbowe w wysokości 17 złotych za każde pełnomocnictwo występujące w danej sprawie. Zdaniem BCC błędna informacja na ten temat obowiązku uiszczania tej opłaty znajduje się do dziś w rządowym serwisie informacyjno-usługowym dla przedsiębiorców biznes.gov.pl. W zakładce „Zezwolenie typu A lub B na pracę cudzoziemca na terytorium Polski” czytamy: „Jeżeli chcesz, aby reprezentował cię pełnomocnik, to pamiętaj o dołączeniu pełnomocnictwa oraz dowodu zapłaty opłaty skarbowej za to pełnomocnictwo (17 zł).”
Rządowy pakiet deregulacyjny ma uprościć życie przedsiębiorcom. Sejmowa opozycja zauważa, że likwiduje niewiele...
Perspektywy opublikowały wyniki kolejnego rankingu programów MBA, czyli studiów kształcących menedżerów. "Złotą...
Współpraca podmiotów państwowych i samorządowych z sektorem prywatnym jest kluczowa dla zwiększenia efektywności...
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za p...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas