Napisanie wniosku o dotację wymaga dobrego przygotowania. Firmy nie tylko muszą mieć ciekawy pomysł na własny rozwój, ale też potrafić dobrze go przedstawić i uzasadnić. Chociaż fundusze unijne z założenia są dostępne prawie dla wszystkich przedsiębiorstw, to jednak nie każde z nich ma realną szansę na uzyskanie takiego dofinansowania. Mówiąc wprost: wygrają tylko najlepsze projekty. Jak zatem taki projekt przygotować?
Podstawowe znaczenie w tej kwestii ma znajomość tzw. kryteriów wyboru projektu. Są to wskazówki, jakie elementy wniosku będą oceniane i ile punktów za spełnienie odpowiednich kryteriów można uzyskać. Im więcej wniosek ich otrzyma, tym większa szansa na środki unijne. W czasie konferencji właśnie te kwestie będą wyjaśniane przez ekspertów Deloitte, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz innych instytucji. Wśród prelegentów będą między innymi: Izabela Wójtowicz, dyrektor Zespołu Badań i Rozwoju PARP, Jarosław Pichla, specjalista w Zespole Instrumentów Inwestycyjnych PARP, Beata Bochińska, prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, oraz Beata Tylman, menedżer Zespołu Dotacji i Ulg Inwestycyjnych Deloitte.
Wystąpienia skoncentrują się na jednym z programów krajowych “Innowacyjna gospodarka” i będą dotyczyć głównie czterech jego działań (1.4 – 4.1, 4.2 oraz 4.4). Dzięki temu omówione zostaną możliwości i procedury dotyczące projektów badawczo-rozwojowych związanych z wzornictwem przemysłowym oraz projektów inwestycyjnych.
Wynika z tego, że konferencja skierowana jest przede wszystkim do średnich i dużych przedsiębiorstw zainteresowanych składaniem wniosków o dofinansowanie tego typu projektów, do osób odpowiedzialnych w firmach za pozyskiwanie funduszy oraz do dyrektorów i ekspertów poszukujących nowych źródeł finansowania działalności.
Konferencja odbędzie się 19 czerwca w Warszawie w siedzibie firmy Deloitte (Deloitte House, ul. Piękna 18). Rozpoczęcie zaplanowane jest na godzinę 10. Informacje o konferencji można uzyskać na stronie internetowej www.deloitte.com