Aktualizacja: 12.09.2018 06:50 Publikacja: 12.09.2018 06:50
Foto: Fotolia.com
21 czerwca 2017 r., ustawą z 11 maja 2017 r. o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym (dalej: ustawa), ostatecznie zaimplementowano do krajowego porządku prawnego dyrektywy i rozporządzenia Unii Europejskiej, dotyczące badania sprawozdań finansowych jednostek zainteresowania publicznego.
Ustawa, wbrew mylącej nazwie, wprowadziła nie tylko nowe wymogi dotyczące badania sprawozdań finansowych tych jednostek. Istotnie wpłynęła też na ich systemy kontroli wewnętrznej, strukturę organizacyjną i sposób działania. Bardzo istotnym elementem nowych regulacji jest bowiem funkcjonowanie komitetów audytu w jednostkach zainteresowania publicznego.
Polska znalazła się wśród czterech państw, które Komisja Europejska pozwała do Trybunału Sprawiedliwości w związku z niewdrożeniem drugiego filaru globalnej reformy podatkowej.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Wymagania wobec podatników rosną. Fiskus i sądy coraz częściej oczekują od nich działań zabezpieczających, które nie wynikają wprost z prawa, lecz z tzw. należytej staranności.
Zamawianie nieprawdziwych recenzji w sieci jest niezgodne z prawem. Ale czy da podatkowe korzyści?
Od wtorku, 1 października 2024 r. wystartowała scentralizowana infolinia Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Połączenia z dotychczasowymi numerami urzędów skarbowych będą automatycznie przekierowywane na infolinię.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Do 25 grudnia powinny działać mechanizmy zgłoszeń zewnętrznych. RPO utworzył w związku z tym specjalny zespół.
Ustawa określa roczne limity okresów, przez jakie wszystkie organy kontroli mogą prowadzić postępowanie u danego przedsiębiorcy. Obowiązują tu jednak wyjątki. Co może wówczas zrobić przedsiębiorca?
Covid spowodował nie tylko poważne problemy w aspekcie zdrowotnym, ale też skomplikował funkcjonowanie całej gospodarki. Skutkowało to całkowitym rozregulowaniem rynku i potężnymi zmianami cen, dostępności produktów i zapotrzebowania na pracowników.
Blisko sześć milionów zł od premiera Mateusza Morawieckiego na aktywizację wyborców dla fundacji mediów związanej z Tomaszem Sakiewiczem. – Środki poszły wyłącznie do grupy prawicowo-konserwatywnej i mediów zleceniobiorcy – wykazała kontrola KPRM.
Państwowa Inspekcja Pracy ma uzyskać prawo przekształcania umów cywilnoprawnych w stosunek pracy. Już teraz organizacje powinny przeanalizować stosowany model B2B, aby ograniczyć związane z tym ryzyka. Na co powinny zwrócić uwagę? Kiedy model B2B się obroni?
Kontrola Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) budzi uzasadnione obawy wśród przedsiębiorców, w szczególności biorąc pod uwagę wysokość potencjalnych kar.
Kończą się prace nad pierwszym pakietem deregulacyjnym i już wkrótce ruszą konsultacje kolejnych propozycji - poinformowało Ministerstwo Rozwoju i Technologii.
TSUE podkreśla, że dla podatników ważne jest gromadzenie dokumentacji dotyczącej transakcji i kontrahentów, a także wprowadzanie odpowiednich procedur tak, aby w razie kontroli możliwe było wykazanie działania w dobrej wierze.
Nie zawsze krótki czas trwania kontroli powinien nas cieszyć. Zwykle bowiem nie wróży jej pozytywnego zakończenia.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas