Rachunek przepływów pieniężnych sporządzany metodą pośrednią

Przygotowanie zestawienia zdarzeń i operacji, które wystąpiły w firmie i które mają wpływ na przepływy pieniężne, powinno być pierwszym krokiem do sporządzenia raportu.

Publikacja: 09.12.2015 06:00

Rachunek przepływów pieniężnych sporządzany metodą pośrednią

Foto: 123RF

O rachunku przepływów pieniężnych sporządzanym metodą pośrednią napisano wiele artykułów, poradników, opracowań. Wydawałoby się, że wiadomo już wszystko, tymczasem w praktyce można odnieść wrażenie, że temat ten jest ciągle aktualny. Prawidłowe sporządzenie rachunku przepływów jest jednym z trudniejszych zadań, jakie stoją przed służbami finansowymi jednostki, ponieważ diabeł tkwi w szczegółach, które przy sporządzaniu cash flow są bardzo istotne. Może nawet bardziej istotne niż ogólne zasady i założenia sporządzania tego elementu sprawozdania finansowego. Wszelkie niuanse są w tym przypadku bardzo ważne, dlatego warto im się jeszcze raz bliżej przyjrzeć, jednocześnie wskazując, gdzie tkwi najwięcej pułapek i niebezpieczeństw popełnienia błędu.

19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.

„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Rachunkowość
Sztuczna inteligencja nie zastąpi księgowych
Rachunkowość
Testy systemu e-Faktur czas zacząć
Rachunkowość
Wielkie firmy nie interesują się nowym systemem fakturowania
Rachunkowość
Obowiązkowy KSeF, czyli e-faktury dla skarbówki
Rachunkowość
Audyt: ocena systemu kontroli jest odrębną usługą