Taki plan rządu w rozmowie z dziennikiem „Fakt" ujawniła minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. - Mamy ustalenie z Ministerstwem Finansów, że rozwiązanie dotyczące obniżki składki zdrowotnej byłoby dwuetapowe. Oprócz zniesienia składki od sprzedaży środków trwałych, byłaby wprowadzona ulga w składce zdrowotnej. W pierwszym etapie, w 2025 r. dla mikroprzedsiębiorców, którzy zarabiają poniżej płacy minimalnej. W drugim etapie, od 2026 r. ulga byłaby rozszerzona na średnich przedsiębiorców – zapowiedziała przedstawicielka partii Polska 2050 w rządzie.