Reklama

Obniżka składki zdrowotnej będzie dwuetapowa. Minister ujawnia plany rządu

Obniżka składki zdrowotnej ma być dwuetapowa. W przyszłym roku obejmie mikroprzedsiębiorców, a w kolejnym zostanie rozszerzona na średnich przedsiębiorców.
Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, minister funduszy i polityki regionalnej

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, minister funduszy i polityki regionalnej

Foto: MFiPR

mat

Taki plan rządu w rozmowie z dziennikiem „Fakt" ujawniła minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. - Mamy ustalenie z Ministerstwem Finansów, że rozwiązanie dotyczące obniżki składki zdrowotnej byłoby dwuetapowe. Oprócz zniesienia składki od sprzedaży środków trwałych, byłaby wprowadzona ulga w składce zdrowotnej. W pierwszym etapie, w 2025 r. dla mikroprzedsiębiorców, którzy zarabiają poniżej płacy minimalnej. W drugim etapie, od 2026 r. ulga byłaby rozszerzona na średnich przedsiębiorców – zapowiedziała przedstawicielka partii Polska 2050 w rządzie.

Pozostało jeszcze 87% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama