Granica realności doświadczenia wykonawcy

Wykonawca nabywa umiejętności i kompetencje, gdy brał faktyczny i realny udział w realizacji zamówienia. Niewystarczające byłoby powoływanie się na doświadczenie całego konsorcjum bez wskazania, jaki zakres zamówienia realizował wykonawca, uprzednio występujący w konsorcjum.

Publikacja: 22.09.2021 12:02

Zamówienia publiczne

Zamówienia publiczne

Foto: Adobe Stock

Warunek doświadczenia wykonawcy, dla ukształtowania którego podstawę stanowi art. 112 ust. 2 pkt 4 w zw. z art. 116 ust. 1 Prawa zamówień publicznych, ma jeden podstawowy cel. Jest nim umożliwienie zamawiającemu ustalenia, czy podmiot ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego legitymuje się praktyczną wiedzą potrzebną do realizacji usługi, dostawy lub roboty budowlanej zbieżnej z przedmiotem zamówienia, dla którego postępowanie się toczy. Weryfikacja tej okoliczności ma oczywiście zwiększyć prawdopodobieństwo należytej realizacji zamówienia.

Pozostało jeszcze 95% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r. Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Administracja
Katarzyna Wójcik: Radny bez kontroli nad mieniem komunalnym
Administracja
Czy radny może przeprowadzić kontrole w spółce komunalnej?
Administracja
Miasto zapłaci, bo właściciel auta zapomniał o formalności. Wyrok WSA
Administracja
To, że zabytek wymaga rozbiórki, nie uchroni przed karą za zaniechanie
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Administracja
Podatnik, zaniżając wartość budowli, musi się liczyć z sankcjami