Pieniądze na czyste powietrze

RIO zakwestionowała zmianę uchwały budżetowej – rada gminy przyjęła do budżetu środki z WFOŚGW w dziale 900, rozdziale 90005 i paragrafie 2460. Są to środki na prowadzenie programu „Czyste powietrze”. Jednak nie zwiększono wydatków w dziale 900 i rozdziale 90005. Czy stanowisko RIO jest zasadne? – pyta radny.

Publikacja: 16.05.2023 02:00

Pieniądze na czyste powietrze

Foto: Adobe Stock

„Czyste Powietrze” to pierwszy ogólnopolski program dopłat do wymiany starych pieców oraz docieplenia domów jednorodzinnych. Celem programu jest walka ze smogiem. Środki z programu uzyskują m.in. jednostki samorządu terytorialnego o statusie gmin. Jak podano w pytaniu środki zostały wprowadzone do uchwały budżetowej w podanych podziałkach klasyfikacji budżetowej.

Na uwagę zasługuje art. 411 ust. 10f pkt 2 lit. b ustawy z 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska, z którego wynika, że Narodowy Fundusz może udostępniać środki finansowe wojewódzkim funduszom z przeznaczeniem na pokrycie kosztów obsługi zadań realizowanych przez:

Pozostało jeszcze 88% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Administracja
Katarzyna Wójcik: Radny bez kontroli nad mieniem komunalnym
Administracja
Czy radny może przeprowadzić kontrole w spółce komunalnej?
Administracja
Miasto zapłaci, bo właściciel auta zapomniał o formalności. Wyrok WSA
Administracja
To, że zabytek wymaga rozbiórki, nie uchroni przed karą za zaniechanie
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Administracja
Podatnik, zaniżając wartość budowli, musi się liczyć z sankcjami