Aktualizacja: 15.10.2019 09:24 Publikacja: 15.10.2019 17:00
Foto: Adobe Stock
Przy pogarszającej się jakości kredytowej aktywów, ich wartość bilansowa reagowała zbyt późno i w zbyt małym stopniu. W efekcie, po okresach zawyżonej wartości bilansowej, spadki wartości niektórych instrumentów miały gwałtowny charakter. W czasie gdy rzeczywista wartość rynkowa zmniejszała się, ich wartość księgowa była sztucznie zawyżona aż do momentu, gdy następował krach. Aby uniknąć powtórzenia takiej sytuacji, Rada Międzynarodowych Standardów Rachunkowości rozpoczęła prace nad nowymi rozwiązaniami regulacyjnymi. Zajęły one prawie 10 lat i 1 stycznia 2018 r. zaczął obowiązywać Międzynarodowy Standard Sprawozdawczości Finansowej 9, w którym szczególne miejsce zajęły regulacje dotyczące prawidłowej wartości aktywów w raportowanych danych finansowych. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że stała się ona ważniejsza niż wyniki finansowe poszczególnych okresów.
Chronione będą nie tylko nazwy pochodzenia czy oznaczenia geograficzne, serów, win, napojów spirytusowych. Już z...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Umorzenie udziałów może służyć jako alternatywna forma wypłaty zysków zamiast dywidendy albo narzędzie do stabil...
Parlament Europejski, mimo że formalnie nie posiada inicjatywy ustawodawczej, odgrywa coraz większą rolę w kszta...
Rozporządzenie PE i Rady dot. ochrony oznaczeń geograficznych ustanawia ochronę produktów rzemieślniczych i prze...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Jednym z największych ryzyk transakcji M&A jest niemożność zamknięcia transakcji, a w praktyce niepodpisanie fin...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas