Aktualizacja: 23.09.2021 13:25 Publikacja: 23.09.2021 13:24
Foto: Adobe Stock
- W czasie epidemii koronawirusa firmy ponoszą nie tylko straty spowodowane obostrzeniami czy zawieszeniem współpracy z kontrahentami. Rożnego rodzaju szkody, ubytki czy niedobory powstają także w trakcie prowadzenia normalnej działalności. Czy można je rozliczyć w podatkowych kosztach?
Spójrzmy na interpretację Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 9 września 2021 r. (nr 0111-KDIB1-1.4010. 286.2021.1.SG). Wystąpiła o nią spółka będąca przedstawicielem międzynarodowego koncernu. Zajmuje się dystrybucją produktów grupy. Są one transportowane drogą morską. W czasie transportu dochodzi do strat. Spółka przyjęła wewnętrzne wytyczne, z których wynika, że w normie mieszczą się ubytki nie przekraczające 0,5 proc. masy towaru. Straty powstają też przy przepakowywaniu, przewożeniu i magazynowaniu towarów. Spółka ustaliła normy procentowe ubytków, które mogą wystąpić w trakcie tych czynności. Ich wysokość stwierdza się na podstawie inwentaryzacji. Są dokumentowane protokołami, które określają ich rodzaj, wartość oraz przyczyny.
Dłużnik nie musi już przepisywać majątku na konkubinę, by ukryć go przed komornikiem. Może wykorzystać do tego l...
Wyegzekwowanie należności w niektórych sprawach jest problemem. Wiele egzekucji kończy się wydaniem postanowieni...
Początek 2025 roku przyniósł szereg komunikatów Urzędu Regulacji Energetyki, które wywołały liczne wątpliwości n...
Przedsiębiorca, decydując się na współpracę z sektorem publicznym, powinien pamiętać, że rządzi się ona innymi p...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Kodeks cywilny zawiera regulacje, na podstawie których wykonawca może domagać się dostosowania wysokości wynagro...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas