Aktualizacja: 24.06.2021 16:36 Publikacja: 24.06.2021 10:39
Foto: Adobe Stock
Tarcza antykryzysowa wprowadziła preferencyjne zasady rozliczenia dla przedsiębiorców, którzy pomagają zwalczać koronawirusa. Między innymi dotyczące amortyzacji środków trwałych nabytych do produkcji towarów służących do przeciwdziałania epidemii. Co na to skarbówka?
Z pytaniami o wykładnię antykryzysowych przepisów wystąpiła spółka akcyjna, która zajmuje się wytwarzaniem wyspecjalizowanych enzymów oraz odczynników stosowanych w branży biotechnologicznej. Służą one generalnie do badań i produkcji zestawów związanych z wykrywaniem obecności różnych patogenów (mikroorganizmów, wirusów) czy chorób genetycznych. W czasie epidemii koronawirusa są niezbędne m.in. do wytworzenia testów wykrywających COVID-19. W związku z dużym zapotrzebowaniem spółka musiała zwiększyć skalę działalności. Posiadana przez nią aparatura nie mogła bowiem zapewnić odpowiednich mocy produkcyjnych. Dlatego spółka podjęła decyzję o nabyciu kolejnych środków trwałych przeznaczonych do wytwarzania towarów związanych z diagnostyką COVID-19. Są to m.in. komory laminarne, pompy, wirówki, termometry, kasety filtracyjne, chłodziarki laboratoryjne, demineralizatory, spektrofotometry, zamrażarki szokowe, liofilizatory, systemy chromatograficzne, chromatograf cieczowy.
Dłużnik nie musi już przepisywać majątku na konkubinę, by ukryć go przed komornikiem. Może wykorzystać do tego l...
Wyegzekwowanie należności w niektórych sprawach jest problemem. Wiele egzekucji kończy się wydaniem postanowieni...
Początek 2025 roku przyniósł szereg komunikatów Urzędu Regulacji Energetyki, które wywołały liczne wątpliwości n...
Przedsiębiorca, decydując się na współpracę z sektorem publicznym, powinien pamiętać, że rządzi się ona innymi p...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Kodeks cywilny zawiera regulacje, na podstawie których wykonawca może domagać się dostosowania wysokości wynagro...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas