Ulga na antycovidową produkcję nie zostanie odebrana firmie - interpretacja podatkowa

Firma nie musi korygować kosztów, nawet jeśli preferencyjnie rozliczone środki trwałe po zakończeniu epidemii koronawirusa będą wykorzystywane do normalnej działalności.

Aktualizacja: 24.06.2021 16:36 Publikacja: 24.06.2021 10:39

Ulga na antycovidową produkcję nie zostanie odebrana firmie - interpretacja podatkowa

Foto: Adobe Stock

Tarcza antykryzysowa wprowadziła preferencyjne zasady rozliczenia dla przedsiębiorców, którzy pomagają zwalczać koronawirusa. Między innymi dotyczące amortyzacji środków trwałych nabytych do produkcji towarów służących do przeciwdziałania epidemii. Co na to skarbówka?

Z pytaniami o wykładnię antykryzysowych przepisów wystąpiła spółka akcyjna, która zajmuje się wytwarzaniem wyspecjalizowanych enzymów oraz odczynników stosowanych w branży biotechnologicznej. Służą one generalnie do badań i produkcji zestawów związanych z wykrywaniem obecności różnych patogenów (mikroorganizmów, wirusów) czy chorób genetycznych. W czasie epidemii koronawirusa są niezbędne m.in. do wytworzenia testów wykrywających COVID-19. W związku z dużym zapotrzebowaniem spółka musiała zwiększyć skalę działalności. Posiadana przez nią aparatura nie mogła bowiem zapewnić odpowiednich mocy produkcyjnych. Dlatego spółka podjęła decyzję o nabyciu kolejnych środków trwałych przeznaczonych do wytwarzania towarów związanych z diagnostyką COVID-19. Są to m.in. komory laminarne, pompy, wirówki, termometry, kasety filtracyjne, chłodziarki laboratoryjne, demineralizatory, spektrofotometry, zamrażarki szokowe, liofilizatory, systemy chromatograficzne, chromatograf cieczowy.

PRO.RP.PL i The New York Times w pakiecie!

Podwójna siła dziennikarstwa w jednej ofercie.

Kup roczny dostęp do PRO.RP.PL i ciesz się pełnym dostępem do The New York Times na 12 miesięcy.

W pakiecie zyskujesz nieograniczony dostęp do The New York Times, w tym News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

Biznes
Pozbawienie wspólnika prawa do reprezentacji spółki jawnej
Biznes
Teresa Siudem: Pieczątki odchodzą do lamusa
Biznes
Łatwiejsze zawieranie umów leasingu. Zmiany wchodzą w życie
Biznes
Deregulacja - ułatwienia dla biznesu wchodzą w życie
Biznes
Ferrari wygrywa przed Sądem UE udowadniając rzeczywiste używanie znaku Testarossa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama