Aktualizacja: 30.01.2020 10:35 Publikacja: 30.01.2020 17:00
Foto: 123RF
Od wczoraj śląskie małe i średnie przedsiębiorstwa mogą składać wnioski o dofinansowanie na realizację projektów wdrożeniowych, czyli takich, które pozwalają na wprowadzenie do oferty firmy zupełnie nowych wyrobów i usług, a przez to na podniesienie ich konkurencyjności na rynku. A wszystko za sprawą konkursu ogłoszonego przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości.
Wiąże się on z realizacją tzw. działania 3.2 „Innowacje w MSP", przy czym zakres dopuszczalnych projektów został ograniczony do tych, które koncentrują się na wdrożeniu i komercjalizacji innowacji produktowych oraz procesowych. Tym samym, wspierane będą działania przyczyniające się do rozwoju innowacyjności i konkurencyjności mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw. Na dofinansowanie mogą liczyć projekty obejmujące wprowadzenie na rynek produktu/usługi lub procesu, charakteryzujących się innowacyjnością co najmniej w skali regionu. Co to oznacza? Mianowicie, innowacja wdrażana w wyniku realizacji inwestycji nie może być stosowana (na moment wnioskowania) w województwie śląskim dłużej niż trzy lata.
Dłużnik nie musi już przepisywać majątku na konkubinę, by ukryć go przed komornikiem. Może wykorzystać do tego l...
Wyegzekwowanie należności w niektórych sprawach jest problemem. Wiele egzekucji kończy się wydaniem postanowieni...
Początek 2025 roku przyniósł szereg komunikatów Urzędu Regulacji Energetyki, które wywołały liczne wątpliwości n...
Przedsiębiorca, decydując się na współpracę z sektorem publicznym, powinien pamiętać, że rządzi się ona innymi p...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Kodeks cywilny zawiera regulacje, na podstawie których wykonawca może domagać się dostosowania wysokości wynagro...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas