Aktualizacja: 25.01.2025 07:43 Publikacja: 28.10.2024 09:36
Foto: Bloomberg
Program ten oferuje wynagrodzenie dla sygnalistów, którzy dostarczą oryginalne informacje o nadużyciach, prowadzące do konfiskaty przestępczo zdobytych aktywów o wartości powyżej 1 mln dol. W zależności od wartości skonfiskowanych środków, sygnaliści mogą otrzymać do 30 proc. z pierwszych 100 mln dol. zyskujących przepadek.
Długo oczekiwana ustawa o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa, implementująca dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2019/1937 weszła w życie w Polsce 25 września 2024 r.
Suzuki Vitara jest dostępna w odmianach Mild Hybrid i DualJet Hybrid z technologią Strong Hybrid. Tłumaczymy, jakie są różnice między tymi wersjami i którą z nich dla siebie wybrać.
Ład korporacyjny (Governance), czyli jeden z trzech obszarów ESG, odnosi się do systemu wewnętrznych praktyk, mechanizmów kontroli i procedur zaimplementowanych przez przedsiębiorcę w ramach prowadzonej działalności.
Polska jako jeden z krajów Unii Europejskiej zobowiązała się do realizacji celów Europejskiego Zielonego Ładu prowadzących m.in. do neutralności klimatycznej w 2050 r.
Teoretycznie każdy z nas ma świadomość, że klimat zmienia się w sposób dla nas niekorzystny i jest to niestety związane z działaniami ludzi.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Parlament Europejski 14 listopada 2024 r. głosował w sprawie odroczenia rozporządzenia o wylesianiu European Union Deforestation Regulation (dalej: EUDR).
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Co w pracy liczy się najbardziej – dobra pensja, możliwość rozwoju zawodowego, poczucie przynależności a może dobra atmosfera w biurze? Najnowszy raport firmy Randstad podsumowuje motywacje i potrzeby pracowników z całego świata, a przy okazji dostarcza też ciekawych wniosków na temat pokolenia Z.
Publikowanie w ofertach zatrudnienia wysokości proponowanej pensji może wpłynąć na zmniejszenie luki płacowej oraz usprawnienie procesów rekrutacyjnych. Z drugiej strony będzie stanowić zagrożenie dla tajemnicy przedsiębiorstw.
Od 1 stycznia 2025 roku obniżono w niewielkim stopniu wysokość minimalnej składki zdrowotnej. ZUS podał jej wysokość. Jak obliczyć ją w zależności od formy prowadzonej działalności? Które firmy zyskają w tym roku na zmianach?
Około 10,4 mln deklaracji podatkowych za 2024 rok do końca lutego trafi do wszystkich, którzy w ubiegłym roku pobierali świadczenia z ZUS. Chodzi o deklaracje PIT-40A, PIT-11A i PIT-11.
Ujawniono niepokojące wnioski z raportu zamówionego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który dotychczas nie został opublikowany. Wynika z niego m.in., że system emerytalny w Polsce to tykająca bomba dla samozatrudnionych.
Posłowie pracują nad zmianami dotyczącymi zatrudnienia cudzoziemców, modyfikacjami związanymi z wydawaniem wiz studenckich oraz przepisami mającymi zachęcić obcokrajowców o wysokich kwalifikacjach do przyjazdu do Polski.
Sejm chce zmian w urzędach pracy. Pojawiają się też postulaty większego wsparcia dla grup zagrożonych wykluczeniem.
Co dziś nowego w prawie i gospodarce? Co opublikowano w Dzienniku Ustaw, jakie akty prawne wchodzą w życie, jakie ważne interpretacje wydały sądy, co ogłosił GUS, a co zapowiedział rząd? Oto subiektywne kalendarium dla profesjonalistów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas