Reklama

Zwolnienie z raportowania – kiedy warto skorzystać?

Wraz z implementacją dyrektywy CSRD do prawa polskiego w grudniu 2024 r. znacząco rozszerzył się zakres podmiotów objętych obowiązkiem raportowania zrównoważonego rozwoju.
Zwolnienie z raportowania – kiedy warto skorzystać?

Foto: AdobeStock

 Jednocześnie nowe przepisy umożliwiają, w określonych przypadkach i przy spełnieniu określonych warunków, skorzystanie ze zwolnienia z opracowywania raportu ESG.

Przede wszystkim jednostka dominująca sporządzająca sprawozdawczość zrównoważonego rozwoju grupy kapitałowej jest zwolniona z obowiązku sporządzania sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju na poziomie jednostkowym (patrz art. 63y ustawy o rachunkowości).

Pozostało jeszcze 93% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama