Billon przeznaczy pieniądze pozyskane od Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu (PARP) na udział w największych targach i festiwalach w Europie, USA i na Dalekim Wschodzie, poświęconych nowym technologiom w branży finansowej oraz cyfrowej transformacji gospodarki. Przedstawiciele Billona dzięki dofinansowaniu mają wziąć też udział w specjalistycznych konferencjach blockchainowych, m.in. w Nowym Jorku, Singapurze i Tokio.

Jak tłumaczą w spółce, owocem udziału w tych wydarzeniach mają być nowe kontrakty zawarte ze światowymi firmami, które jako partnerzy Billona będą wprowadzać technologię rozproszonego rejestru do użytku biznesowego.

– Nazwa Billon jest już obecna i coraz częściej doceniana poza granicami Polski. Działamy w Wlk. Brytanii oraz zdobywamy przyczółki w USA i na Dalekim Wschodzie. Liczę, że dzięki konkursowi „Go to Brand” staniemy się istotną polską marką, obecną na wielu światowych rynkach – mówi Wojciech Kostrzewa, prezes Grupy Billon.

Środki z PARP to kolejne dofinansowanie, które w ostatnim czasie udało się pozyskać Billonowi. Fintech w ciągu minionego roku otrzymał bowiem granty na rozwój swojej technologii z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a także z unijnego programu Horyzont 2020.

Konkurs „Go to Brand” wspiera polskie marki produktowe, które mają szansę zyskać rozpoznawalność na rynkach zagranicznych. Małe i średnie przedsiębiorstwa mogą w jego ramach starać się o sfinansowanie udziału w targach, wystawach, misjach gospodarczych oraz innych działaniach promocyjnych, a także o zwrot kosztów usług doradczych dotyczących wejścia z działalnością gospodarczą na nowe rynki.. W obecnej, piątej rundzie konkursu „Go to Brand” wnioski o dofinansowanie złożyła rekordowa liczba 1394 firm. PARP nagrodził 770 z nich, działających głównie w branży IT lub sektorze modowym.

Billon stworzył pierwszy system rozproszonego rejestru (distributed ledger technology – DLT) dla biznesu. Jego architektura łączy transakcje realizowane w oparciu o walutę narodową, zapisywanie dokumentów i zarządzanie tożsamością. Startup został założony w Wlk. Brytanii w 2015 r. W biurach w Londynie i Warszawie firma zatrudnia ponad 80 osób. Spółka posiada licencję wydawcy pieniądza elektronicznego. W ub.r. Billon wygrał największy światowy festiwal fintechowy w Singapurze, organizowany przez tamtejszy bank centralny MAS.