Aktualizacja: 04.04.2025 04:18 Publikacja: 28.11.2024 04:45
Foto: Adobe Stock
Ustawodawca dąży do tego, aby pracownicy mieli znaczący wpływ na to, jak działają firmy, i dbali o swoje środowisko pracy. Efektem tego jest przyznawanie związkom zawodowym lub przedstawicielom pracowników różnych uprawnień w zakresie konsultacji lub uzgadniania. Dzięki temu firmy muszą liczyć się ze zdaniem pracowników wyrażonym za pośrednictwem ich przedstawicieli. W niektórych przypadkach to zdanie jest wiążące – bez zgody partnera społecznego firma nie może w ogóle wprowadzić danego rozwiązania. W innych przypadkach przedstawione stanowisko powinno być wzięte pod uwagę, ale nie ma konieczności uzyskania zgody związków lub przedstawicieli. Również w ustawie o ochronie sygnalistów został przewidziany obowiązek współpracy z partnerami społecznymi. Pojawia się on w związku z procedurą zgłoszeń wewnętrznych.
Żona trwoniącego pieniądze pracownika może domagać się, by to na jej konto wpływało wynagrodzenie męża.
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Umowa o pracę zawarta dla pozoru jest nieważna i nie wywołuje skutków prawnych. Z drugiej strony – zatrudnienie...
Pochopna decyzja o wypłacie wynagrodzenia na rzecz rodziny pracownika może skończyć się dla pracodawcy konieczno...
Ochrona stosunku pracy, prawo do bezpłatnego urlopu, wliczanie służby wojskowej do stażu pracy oraz preferencje...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Dyrektywa równościowa zmusi pracodawców do wprowadzenia taryfikatorów płac.
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas