Aktualizacja: 04.04.2025 04:39 Publikacja: 04.10.2024 14:00
Karol Sowa, partner zarządzający, White Owl
Foto: tv.rp.pl
Jak podkreśla Karol Sowa na rynek fuzji i przejęć w Polsce można patrzeć z optymizmem. - Rynek fuzji i przejęć w Polsce jest ogólnie w bardzo dobrej. Trzeba jednak pamiętać, że jest to też rynek bardzo złożony, dotyka on wielu branż – dodaje ekspert. Jak zwraca uwagę szczególnym zainteresowaniem kupujących cieszą się firmy, które działają w obszarze IT i technologii.- Przez ostatnie lata polskim produktem eksportowym były nasze firmy IT. Wielu inwestorów zagranicznych, funduszy private equity, jak i strategicznych inwestorów wybierało się na zakupy w Polsce po to by przejmować spółki IT. Kilka lat temu zajęła się fala przejmowania i konsolidowania software house. Teraz ten rynek nieco przygasł i wrócił do normalności. Dalej jednak wiele podmiotów konsoliduje ten rynek, ale mamy do czynienia z nowym gorącym tematem. Są to wszystkie rozwiązania technologiczne związane z AI i gospodarką cyfrową – mówi Sowa. Prym w gronie przejmujących wiodą zaś fundusze private equity.
- Polska może stracić jakąś część z wartego 300 mln euro eksportu swoich części samochodowych, które wysyła zaró...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Opracowanie nowych rozwiązań w medycynie to wiele lata pracy i potężne pieniądze. Polskich firm najczęściej na t...
Unia Europejska planuje zmiany w raportowaniu ESG. To, co miało ułatwić życie firmom, na razie spowodowało poczu...
Polscy producenci żywności radzą sobie dobrze, jednak lista ryzyka jest długa. Wojna handlowa i choroby - ptasia...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
UE nie potrzebuje wojny celnej, bo sama pielęgnuje bariery w handlu na unijnym rynku, które odpowiadają 45 a naw...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas