Aktualizacja: 21.02.2021 10:32 Publikacja: 21.02.2021 10:32
Foto: Fotorzepa, Bartek Sadowski
Tak wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 16 grudnia 2020 r. (0112-KDIL1-1.4012.449.2020.2.MB)
Podatnik będący bohaterem komentowanej interpretacji to autoryzowany dealer samochodowy, który w ramach swojej działalności handluje (zarówno w hurcie, jak i w detalu) nowymi samochodami. Sprzedając pojazdy klientom flotowym, startuje on czasami w zorganizowanych przetargach, w których musi spełnić narzucone mu z góry warunki przedstawione w zapytaniu ofertowym. Warunki takie to m.in. posiadanie przez pojazd określonych elementów wyposażenia, akcesoriów lub – co stanowi główny punkt komentowanej interpretacji – napełnienie paliwem zbiorników paliwowych pojazdów. U wnioskodawcy tankowanie takie odbywa się najczęściej po zrealizowaniu formalności dot. sprzedaży pojazdu, w momencie jego odbioru przez użytkownika. W praktyce więc przyszły użytkownik pojazdu po otrzymaniu faktury jest zabierany na stację paliw, gdzie pracownik wnioskodawcy napełnia pojazd paliwem zgodnie z umową.
Aby wesprzeć wybraną organizację, wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym jej numer KRS i określić kwotę, jaką ch...
Do podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług wlicza się również inne podatki, takie jak podatek dochod...
Spółki mogą zaliczyć do kosztów podatkowych CIT hipotetyczne koszty pozyskania kapitału zewnętrznego, jeśli źród...
Aby ustalić zobowiązanie podatkowe PIT za 2024 r., konieczne może być skorygowanie przychodów i kosztów podatkow...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Utrata przez aktywa zdolności do generowania korzyści ekonomicznych wymaga dokonania odpisu aktualizującego wart...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas