Aktualizacja: 14.12.2019 15:37 Publikacja: 15.12.2019 00:01
Foto: AdobeStock
Gdy się weźmie pod uwagę liczbę wydanych w ostatnim czasie interpretacji indywidualnych dotyczących możliwości zastosowania podwyższonych (50-proc.) kosztów w odniesieniu do przychodów uzyskiwanych przez nauczycieli akademickich, nasuwa się wniosek, że temat ten w dalszym ciągu nie został do końca wyjaśniony. Wszystko za sprawą wejścia w życie ustawy z 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (dalej: ustawa o szkolnictwie wyższym), która wpłynęła na zmianę dotychczasowego sposobu rozliczeń w odniesieniu do podatku dochodowego od osób fizycznych. Organy podatkowe, wydając pierwsze stanowiska po wejściu w życie nowych przepisów (interpretacje z marca 2019 r.), wskazywały na możliwość stosowania preferencji w odniesieniu do wynagrodzeń pracowników uczelni wyższych. Problem jednak dotyczył tego, jakie składniki wynagrodzenia można objąć podwyższonymi kosztami uzyskania przychodów.
Firmy, które spełniły ustawowe warunki, mają czas na złożenie deklaracji na podatek od nieruchomości na 2025 r....
Firmy powinny zweryfikować, czy wśród ich pracowników znajdują się żołnierze WOT lub aktywnej rezerwy. Od 2025 r...
Opłaty dodatkowe związane z zakupem kompleksowej usługi spedycyjnej realizowanej przez kontrahenta zagranicznego...
Sprzedaż niezabudowanego gruntu, który stanowi teren budowlany należy opodatkować 23-proc. stawką VAT.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Krajowy podatek minimalny to nowy rodzaj obciążenia dla podatników CIT. O nowych regulacjach muszą pamiętać równ...
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas