Reklama
Rozwiń

Pełnomocnictwo szczególne do działania w konkretnej sprawie

Pełnomocnictwo szczególne udzielone na piśmie oraz zawiadomienie o jego zmianie, odwołaniu lub wypowiedzeniu będzie składane według wzoru określonego w stosownym rozporządzeniu ministra finansów.

Publikacja: 07.12.2015 02:00

Co do zasady instytucja pełnomocnictwa szczególnego będzie funkcjonować tak jak dotychczas. Pełnomocnictwo szczególne, którego można udzielić na piśmie, w formie dokumentu elektronicznego lub zgłosić ustnie do protokołu, będzie upoważniać do działania we wskazanej w nim sprawie podatkowej lub innej wskazanej sprawie należącej do właściwości organu podatkowego lub organu kontroli skarbowej.

Pełnomocnictwo szczególne udzielone na piśmie oraz zawiadomienie o jego zmianie, odwołaniu lub wypowiedzeniu tak jak dotychczas składane będzie do akt konkretnej sprawy. Będzie wywierało skutek od dnia zawiadomienia o tym organu prowadzącego wskazaną w nim sprawę.

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Podatki
Piwo w kosztach firmy? Tylko bezalkoholowe
Podatki
Jak nie ma usługi, to nie będzie podatku. Ważny wyrok ws. VAT
Podatki
Sprzątanie po Polskim Ładzie. Na tę zmianę czekają spółki. Czy TSUE pomoże?
Podatki
Podatkowa deregulacja: kontrola potrwa zbyt długo, odsetek nie będzie
Podatki
Uwaga, firmy - MF opublikowało dokumentację API KSeF 2.0