[b]Tak. [/b]Kartę podatkową mogą płacić prowadzący działalność usługową lub wytwórczo-usługową określoną w części I tabeli stanowiącej załącznik nr 3 do ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym.
W tabeli określono stawki dla działalności usługowej oraz wytwórczo-usługowej w następującym układzie: zakres działalności (rubryka 2), oznaczenie stawek (rubryka 3) oraz kwoty stawek miesięcznych ustalonych w zależności od liczby mieszkańców, w której prowadzona jest działalność (rubryki 4, 5, 6).
Usługi kosmetyczne wymienione zostały pod poz. 88 załącznika nr 3 do ustawy. Dla działalności usługowej w tym zakresie ustawodawca przewidział możliwość zatrudnienia maksymalnie pięciu pracowników.
Co istotne, w myśl art. 25 ust. 6 pkt 2 lit. d) ustawy przy ocenie warunków uzasadniających opodatkowanie w formie karty podatkowej i ustalaniu wysokości podatku do liczby pracowników nie wlicza się zatrudnionych wyłącznie przy sprzedaży wyrobów, przyjmowaniu zleceń na usługi, utrzymywaniu czystości w zakładzie, prowadzeniu kasy i księgowości, kierowców i konwojentów – pod warunkiem, że podatnik określił na piśmie zakres czynności tych pracowników.
Oznacza to, że przy prowadzeniu działalności gospodarczej w zakresie usług kosmetycznych istnieje możliwość zatrudnienia pięciu pracowników, tj. maksymalnej ilości przewidzianej dla tego rodzaju działalności oraz zatrudnienia osób, o których mowa w art. 25 ust. 6 pkt 2 lit. d) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym.
Potwierdza to interpretacja [b]Izby Skarbowej w Poznaniu z 14 października 2009 r. (ILPB1/415-818/09-3/IM).[/b]
[i][b]Podstawa prawna:[/b]
– [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=9FE299DBA5EB4E0F6C3C1C5473AE3ED8?n=1&id=77426&wid=333015]ustawa z 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (DzU nr 144, poz. 930 ze zm.)[/link][/i]